Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В Ужгороді завершилася перша ретроспективна виставка «Акварель»

Організатори прагнули привернути увагу до давньої техніки живопису й повернути повагу до неї

0 231

В Ужгороді завершилася перша ретроспективна виставка «Акварель»

22 жовтня завершилася перша обласна ретроспективна виставка «АКВАРЕЛЬ», яку відкрили ще 26 вересня в мистецькому центрі «Галерея ІЛЬКО». 

Тематика полотен була різноманітною: від пейзажів до релігійних мотивів – єдине, що їх поєднувало, – техніка виконання, котра випливає з назви експозиції.

Член Національної спілки художників України, лауреатВ Ужгороді завершилася перша ретроспективна виставка «Акварель» обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва, заслужений художник України Борис Кузьма так висловився про виставку: «Хочемо привернути увагу до такої техніки, як акварель.  Ця дуже давня техніка останнім часом не надто популярна і трохи призабута. Акварель є неповторною – ця техніка швидка, дає змогу передати моментний вираз природи або стану, але з аквареллю можуть вправно працювати лише справжні майстри.

Із закарпатських художників цю техніку талановито використовували Борецький, Ерделі, Бокшай, Глюк, Коцка та низка інших наших корифеїв.

Ця виставка є ретроспективною, бо показує певний зріз. На ній представлені як робити старих майстрів, так і сучасників. На мою думку, експозиція цікава, і люди, які прийшли її переглянути, й на секунду не пошкодували про це».

Народний художник України, лауреат обласних і державних творчих премій Василь Скакандій теж

В Ужгороді завершилася перша ретроспективна виставка «Акварель»«У мене давно була ідея про виставку акварелі, яка би поєднала роботи класиків та сучасників. Найголовніше прагнення, аби перша наша обласна виставка акварелі привернула увагу до цієї техніки живопису й повернула повагу до неї. Аби люди зрозуміли і відчули, що мистецтво не лише на полотні, а й на папері, в металі, глині. Бо талант або є, або його нема».

Ретроспективна виставка – це саме те місце, звідки можна черпати натхнення, чим варто захоплюватися. «АКВАРЕЛЬ» подарувала змогу своїм відвідувачам поринути у незвіданий світ творчості, про який ми так часто забуваємо серед буденних клопотів.

Ольга Богославська
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.