Ужнівці, що розробили теорію соціології туризму, стали учасниками ІІІ Конгресу соціологічної асоціації України
Секцією «Туристичні практики у соціологічному вимірі» керували представники кафедри соціології та соціальної роботи Ужгородського університету
«Нові нерівності – нові конфлікти: шляхи подолання» – така тема конгресу, у рамках якого виступили й представники УжНУ. Такі зібрання відбуваються раз на 4 роки й збирають учених різних країн, які свого часу входили до складу Радянського Союзу, і дають можливість обмінятися думками про тенденції, що рухають суспільством, поговорити про глобальні проблеми світу.
Керувати секцією «Туристичні практики у соціологічному вимірі» довірили кафедрі соціології та соціальної роботи УжНУ, науковці якої розробили власну теорію соціології туризму, котра на сьогодні є домінантною в Україні.
Зокрема, під час форуму дослідники цієї кафедри представили свої розвідки на теми: «Практики зайнятості людей похилого віку у сфері туризму» (Р. І. Сопко), «Сучасні концепції сучасної мобільності» (К. Я.Новосад), «Туристсько-рекреаційна субкультура як сучасний новий тренд в соціальній роботі» (Ф. Ф. Шандор), «Основні сфери неформальної зайнятості населення в туристичній галузі Закарпаття» (Н. І. Варга), «Інституціоналізація соціології туризму» (К. К. Борщ), «Соціологічні ідеї туризму в соціально-гуманітарних науках» (В. А.Опаленик), «Кордон як бар’єр туристичних переміщень» (Я.Голоніч).
Свої напрацювання колегам по секції представили також науковці з Харкова, Донецька, Києва, Мінська, Їглави.
Фото надані Федором Шандором