В УжНУ розпочався Тиждень сталого розвитку
Акція зі збору використаних батарейок і макулатури триватиме 25–28 квітня з 15:30 до 16:30 в 227-му кабінеті
Студенти та викладачі факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу УжНУ вже 21 квітня зібралися на університетському подвір’ї для флешмобу, аби привернути увагу до цієї акції. Вони вишикувалися у формі напису «17 GG», що символізує 17 Цілей сталого розвитку, схвалених ООН 25 вересня 2015 року. Ці сімнадцять цілей і 169 відповідних завдань визначають глобальні пріоритети розвитку до 2030 року.
У рамках Тижня сталого розвитку директор Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич ініціювала в університеті створення пункту прийому використаних батарейок та макулатури. Діятиме він упродовж тижня з 15:30 до 16:30 в 227-му кабінеті на другому поверсі головного корпусу університету за адресою вул. Університетська, 14.
Для студентів та викладачів різних факультетів це буде своєрідним батлом: факультет, представники якого впродовж тижня здадуть найбільшу кількість батарейок та макулатури, дістане цінний приз.
«Екологи переконують: одна звичайна «пальчикова» батарейка забруднює токсичними речовинами 400 літрів води або 20 кв. м ґрунту! Тобто, викинувши всього пару стареньких батарейок з пульту для телевізора на смітник, ви зіпсуєте 2 повних ванни, 16 відер і 3 чайники води!», – розповідає студентка ФСН Марія Бровді, яка теж бере активну участь у заходах. Дівчина зауважує: в Ужгороді помітила всього 3 пункти прийому використаних батарейок, у той час, як наші сусіди-львів’яни облаштували такі навіть у маршрутках!
«Для чого потрібна макулатура? Вона використовується для виробництва паперу для письма, пакувального картону, санітарно-побутового паперу, ряду будівельних матеріалів. Наприклад, використання макулатури як сировини дозволяє скоротити витрати води при виробництві паперу і картону на 60 %, енергії – на 40 %, знижується витрата потрібних хімічних реагентів.
Окрім того, переробити макулатуру значно простіше і дешевше, ніж деревину. Всі ці фактори також приводять до суттєвого зменшення забруднення як води, так і повітря. Макулатура займає близько 40 % всіх твердих побутових відходів. У країнах Західної Європи, Америці, Японії рівень переробки макулатури становить понад 50 %. А в таких країнах, як Німеччина, Фінляндія, Ірландія, Швеція, Швейцарія рівень збору паперової продукції становить понад 70 %. В Україні рівень збору макулатури становить близько 10 %», – розповідає Ганна Мелеганич.
У рамках Тижня сталого розвитку заплановано ще безліч подій. Це, зокрема, круглий стіл «Сталий місцевий розвиток: погляд очима різних поколінь», презентація Освітньої мережі сприяння сталому розвитку України та роль УжНУ, заходи до Дня пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, демонстрація документального фільму про Чорнобиль тощо.