Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В УжНУ розпочався Тиждень сталого розвитку

Акція зі збору використаних батарейок і макулатури триватиме 25–28 квітня з 15:30 до 16:30 в 227-му кабінеті

0 600
В УжНУ розпочався Тиждень сталого розвитку
В УжНУ розпочався Тиждень сталого розвитку
В Ужгородському університеті розпочався Тиждень сталого місцевого розвитку з ініціативи Проекту  ЄС/ПРООН. Заходи, присвячені цій проблематиці, відбуватимуться протягом наступного тижня в більшості університетів Освітньої мережі сприяння сталому розвитку (майже 40 ВНЗ України).

Студенти та викладачі факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу УжНУ вже 21 квітня зібралися на університетському подвір’ї для флешмобу, аби привернути увагу до цієї акції. Вони вишикувалися у формі напису «17 GG», що символізує 17 Цілей сталого розвитку, схвалених ООН 25 вересня 2015 року. Ці сімнадцять цілей і 169 відповідних завдань визначають глобальні пріоритети розвитку до 2030 року.

В УжНУ розпочався Тиждень сталого розвитку

Флешмоб

У рамках Тижня сталого розвитку директор Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич ініціювала в університеті створення пункту прийому використаних батарейок та макулатури. Діятиме він упродовж тижня з 15:30 до 16:30 в 227-му кабінеті на другому поверсі головного корпусу університету за адресою вул. Університетська, 14.

Для студентів та викладачів різних факультетів це буде своєрідним батлом: факультет, представники якого впродовж тижня здадуть найбільшу кількість батарейок та макулатури, дістане цінний приз.

«Екологи переконують: одна звичайна «пальчикова» батарейка забруднює токсичними речовинами 400 літрів води або 20 кв. м ґрунту! Тобто, викинувши всього пару стареньких батарейок з пульту для телевізора на смітник, ви зіпсуєте 2 повних ванни, 16 відер і 3 чайники води!», – розповідає студентка ФСН Марія Бровді, яка теж бере активну участь у заходах. Дівчина зауважує: в Ужгороді помітила всього 3 пункти прийому використаних батарейок, у той час, як наші сусіди-львів’яни облаштували такі навіть у маршрутках!

В УжНУ розпочався Тиждень сталого розвитку

Флешмоб

«Для чого потрібна макулатура? Вона використовується для виробництва паперу для письма, пакувального картону, санітарно-побутового паперу, ряду будівельних матеріалів. Наприклад, використання макулатури як сировини дозволяє скоротити витрати води при виробництві паперу і картону на 60 %, енергії – на 40 %, знижується витрата потрібних хімічних реагентів.

Окрім того, переробити макулатуру значно простіше і дешевше, ніж деревину. Всі ці фактори також приводять до суттєвого зменшення забруднення як води, так і повітря. Макулатура займає близько 40 % всіх твердих побутових відходів. У країнах Західної Європи, Америці, Японії рівень переробки макулатури становить понад 50 %. А в таких країнах, як Німеччина, Фінляндія, Ірландія, Швеція, Швейцарія рівень збору паперової продукції становить понад 70 %. В Україні рівень збору макулатури становить близько 10 %», – розповідає Ганна Мелеганич.

У рамках Тижня сталого розвитку заплановано ще безліч подій. Це, зокрема, круглий стіл «Сталий місцевий розвиток: погляд очима різних поколінь», презентація Освітньої мережі сприяння сталому розвитку України та роль УжНУ, заходи до Дня пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, демонстрація документального фільму про Чорнобиль тощо.

Василь Третяк
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.