Вони не покинуті: ужнівці допомагатимуть військовослужбовцям у перепідготовці
Проходити курси за програмою Менеджмент туристично-ресторанного бізнесу можуть і люди, які внаслідок бойових дій набули інвалідності, головна умова – мотивація й бажання навчатися
Проект фінансується Королівством Норвегія і реалізується за підтримки міжнародного фонду соціальної адаптації та ГО «Наше рідне Закарпаття». Це одна з наймасштабніших програм, яка реалізується в Україні уже понад 10 років. Долучилося вже 17 областей країни, а з цього року приєдналося і Закарпаття. Оскільки в нашій області однією з найперспективніших сфер є туризм, перепідготовка буде відбуватися за програмою Менеджмент туристично-ресторанного бізнесу.
– Нам цікаво, щоб ці люди інтегрувалися в суспільство. Особисто я не хочу повернення 90-х, коли воїнів-афганців залишили напризволяще. Маємо допомагати цим людям, щоб не повторювати афганського синдрому, – підкреслив Федір Шандор.
Ольга Костянець розповіла, що курси безплатні й триватимуть у вечірній час у будні упродовж 3 місяців. Головна мета – допомогти військовослужбовцям (будь-яких силових структур) реалізуватися у сфері туризму. Долучитися можуть чинні військовослужбовці й ті, що вже в запасі, учасники АТО та члени їхніх сімей. Якщо людина воювала як доброволець і не має статусу учасника бойових дій, рішення про прийом на навчання схвалюватимуть в індивідуальному порядку. Важливим фактором є й те, що проходити курси можуть і люди, які внаслідок бойових дій набули інвалідності. Головна умова – мотивація й бажання навчатися.
Федір Шандор зауважує:
– Людям дають вудку, а не гроші, тобто матеріальних винагород типу стипендій не буде. Якщо курсант хоче бути соціальним паразитом, то це не до нас. Нині у сфері туризму дуже бракує кадрів, тому працевлаштування ми можемо гарантувати.
Готуватимуть курсантів на базі УжНУ фахівці-практики факультету туризму та МК, ФСН та факультету іноземної філології.
Син учасника АТО, студент філологічного факультету УжНУ Василь Братасюк теж вирішив узяти участь у програмі. Розповів, що вивчає богемістику, а разом з тим є тренером зі сквошу, працює баристою (кав’ярником). Хлопцеві хотілося б спробувати себе і в інших сферах готельно-ресторанного бізнесу, а завдяки цій програмі у нього з’явиться можливість дізнатися про тонкощі туристичної галузі та дістати можливості роботи.
Після курсів учасники отримають сертифікат від Ужгородського національного університету та університету NORD (Норвегія).
0502889086 (Сергій Анатолійович),
0974398661 (Ольга Михайлівна)