Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Закарпатський фольклорист Юрій Туряниця видав збірку вояцьких пісень краю

Понад 300-сторінкова праця містить не тільки українські вояцькі пісні, а й угорські, чеські та словацькі, записані на теренах нашої області

0 299

Відомий закарпатський фольклорист, колишній доцент кафедри української літератури УжНУ Юрій Туряниця видав найґрунтовнішу свою книжку. Це збірка рекрутських пісень Закарпаття під символічною назвою «Мирно жийте, люди».

Понад 300-сторінкова праця містить не тільки українські вояцькі пісні, а й угорські, чеські та словацькі, записані на теренах нашої області. Цікаво, що записи робив сам автор, який наприкінці книжки подає відомості про всіх інтерв’юерів, з уст яких записані тексти. До кожної пісні також подається нотний запис, розшифровку якого зробив відомий закарпатський композитор Микола Попенко. На жаль, книжка вояцьких пісень, яка, безперечно, є подією у культурному житті краю, вийшла у видавництві «Краєвиди Карпат» мізерним накладом – усього 50 примірників.

Вражає завзятість Юрія Дмитровича, якому виповнилося вже 88 років, але досі за столом він просиджує по 10 годин. У його доробку такі відомі книжки, як «Казки одного села» (у співавторстві з Петром Лінтуром), «Колядки Закарпаття», «Від пиття нема пуття», дитячі книжечки на основі фольклору. У планах науковця – видати книжку словацьких пісень Закарпаття та бібліографію своїх праць, адже тільки виступів у пресі у нього кілька сотень. Тож бажаємо йому творчого завзяття на реалізацію задуманого!

Іванка Когутич

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.