Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Закарпаття вшанувало пам’ять випускника УжНУ – літературознавця Дмитра Федаки

Колеги й друзі науковця виношують ідею заснування щорічної літературної премії імені Дмитра Федаки за кращу книжку Закарпаття

0 755
Закарпаття вшанувало пам'ять випускника УжНУ – літературознавця Дмитра Федаки
Петро Часто, Сергій Федака та Олександр Гаврош на могилі Дмитра Федаки
29 вересня українському літературознавцю з Ужгорода, випускнику філологічного факультету Ужгородського університету виповнилося б 77 років. З цієї нагоди до його могили прийшли друзі, колеги та близькі, аби віддати шану лауреату обласної премії імені Ф. Потушняка в галузі літературознавства.

На жаль, Дмитро Михайлович кілька місяців не дожив до виходу у світ своєї головної праці «Українське красне письменство Закарпаття», де подано літературні портрети майже півсотні письменників нашого краю.

Закарпаття вшанувало пам'ять випускника УжНУ – літературознавця Дмитра Федаки
Дмитро Федака

Довгі роки Дмитро Федака був редактором у видавництвах «Карпати», «Закарпаття», «TIMPANI», підготував до друку сотні книжок. У цьому він абсолютний рекордсмен у нашому краї. Тому й не дивно, що під час ушанування його пам’яті народилася ідея заснувати щорічну літературну премію імені Дмитра Федаки за кращу книжку Закарпаття. Також була висловлена пропозиція про видання бібліографії відомого краєзнавця та впорядкування його численних передмов у окремо виданому томі.

Іванка Когутич – для Медіацентру УжНУ
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.