Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Журналісти-першокурсники публічно захистили творчі роботи

Як експертів запросили кандидата мистецтвознавства, доцента Лесю Поліху, а також сценариста, голову редакційної ради газети «Неділя» Михайла Носу

0 192
Медійники-початківці відділення журналістики філологічного факультету традиційно створюють інформаційні продукти в рамках курсу «Основи журналістики». Цьогоріч дисципліну викладають Юрій Бідзіля та Наталія Каралкіна. Днями відбулося представлення авторських напрацювань студентів.

Як експертів запросили кандидата мистецтвознавства, доцента Лесю Поліху, а також сценариста, голову редакційної ради газети «Неділя» Михайла Носу. Глядачами стали другокурсники відділення журналістики.

Першим до присутніх звернувся завкафедри Юрій Бідзіля, окресливши завдання, над якими працювали першачки впродовж семестру – готували радіопакети, портфоліо власних публікацій, авторські газети, вправу «Слово». На самому заході мали презентували здобутки в двох останніх із названих видів робіт.

Староста Тетяна Боць від імені групи висловила подяку глядачам; зголосилася першою продемонструвати ораторські здібності у вправі «Слово». Завдання полягає в тому, що потрібно уявити себе ведучим у прямому ефірі й за 5 хвилин висвітлити тему, окреслену одним терміном (звідси назва). Студентки Тетяна Боць, Євгенія Семененко, Тереза Богуняк, Євгенія Мамонова показали ораторські здібності, гарно розповівши про комунікацію, гуманізм, еліту, бренди.

Відтак на мультимедійному проекторі продемонстрували видання; охочі також могли ознайомитися з друкованими версіями. Тематика газет різноманітна – суспільно-політична, молодіжна, релігійна, вісники для мандрівників, кіноманів, модників… Створили також святкові брошури, регіональні місячники, запропонували приклади часописів рідних міст і сіл.

Експерти Леся Поліха та Михайло Носа в цілому схвально відгукнулися про представлені доробки. Вказали й на помічені недоліки, закликали першокурсників не боятися робити заголовки більшим кеглем, вміщувати ілюстрації великого розміру, попрацювати над логотипами, експериментувати в дизайні, додавати рекламу… Леся Ярославівна відзначила «Шлях» (суспільно-політичне видання Терези Богуняк), «Апельсин» (студентський часопис Яни Созанської), «Літаючий макаронний монстр» (пастафаріанська газета Валерії Демент’євої).
Першокурсникам залишилося здати радіопакети, записані в телерадіостудії кафедри, та 5 власних матеріалів, опублікованих у ЗМІ. Бажаємо їм добрих результатів та успішної сесії!

Ольга Брайлян
Відео Віталія Завадяка

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.