Курсанти військової кафедри власноруч виготовили для підрозділу макети територій Ужгорода й околиць

У новому семестрі курсанти вивчатимуть тактику, послуговуючись таким необхідним унаочненням

Щоб стати справжнім військовим, потрібно не лише знати будову техніки та влучно стріляти, – маєш бути мультизадачним. Серед іншого, треба вміти продумувати стратегію й виконувати тактичні задачі. Студенти кафедри військової підготовки власноруч виготовили тактичні макети трьох локацій, аби навчатися таких тонкощів військової справи не з книжок чи розповідей викладачів, а на практиці.

Макет локації

За виготовлення макетів узялися ще в минулому семестрі та працювали над ними спільно: другокурсники (нині вже випускники) та першокурсники трудилися по черзі.

Завкафедри військової підготовки Василь Олійник

– Наші студенти витрачали власне дозвілля для виготовлення макетів, які стануть у пригоді не тільки їм, а й їхнім наступникам, – каже завідувач кафедри військової підготовки Василь Олійник. – Один із макетів (до речі, найбільший) і взагалі знайшовся у службовому приміщенні географічного факультету. Ним давно ніхто не користувався, бо не було потреби, тож люб’язно погодилися віддати його нам.

Макет обрамили сучасними матеріалами й узялися за роботу: зробили «землю» з пінопласту, «викопали» окопи, побудували блок-пости, розмістили особовий склад.

Іван Юртин

Курсант кафедри Іван Юртин розповідає:

«Ми працювали над макетами близько місяця, а тоді до роботи долучилися й другокурсники. Так вирили окопи, поставили опорні пункти, обнесли деякі місця колючим дротом, зробили дорогу, на якій встановили бетонні плити. Викладачі показували нам фотографії подібних макетів, підказували, як краще зробити, де варто щось змінити чи виправити».

Усі три макети мають прив’язку до реальних локацій: військового полігону в Оріховиці, де курсанти відпрацьовують технічні завдання, ужгородського аеропорту та одного з житлових районів міста. Для виготовлення макетів користувалися простими й недорогими матеріалами: тут, наприклад, можна побачити іграшкових солдатиків, танки, літаки.

Макет локації

Тепер у новому семестрі курсанти вивчатимуть тактику, послуговуючись таким необхідним унаочненням.

Ксенія Шокіна
Фото Віталія Завадяка