Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Ужгородський університет долучився до створення Школи митного права

Ідеєю проекту є відпрацювання механізмів взаємодії влади, бізнесу та освіти для впровадження ефективної моделі співпраці

0 168
В Ужгороді стартувала Школа митного права – майданчик, який створили Об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття», Закарпатська митниця ДФС та Ужгородський національний університет, щоб ліквідувати бар’єри і перешкоди, які можуть виникнути в суб’єктів господарювання при перетині кордону.

Ужгородський університет долучився до створення Школи митного праваЗакарпаття – регіон, через який проходять найбільші потоки зовнішньоекономічної діяльності країни, тож він повинен бути лідером змін і зробити все можливе для того, щоб українські митниці перетворилися на кращі європейські взірці. Кожен суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності повинен чітко знати правила й усі «підводні камені», які можуть виникнути при перетині кордону.

Саме з цією метою і створена Школа. Цільова аудиторія – це насамперед брокери, представники підприємств, які провадять зовнішньоекономічну діяльність, експортери, імпортери, перевізники. Безперечно, засновники школи думають про майбутнє, тому особлива увага приділяється студентам та аспірантам.

Голова обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Володимир Панов зауважив: «Це надзвичайно важлива тенденція, оскільки митниця робить крок для ліквідації бар’єрів і капканів, які, на превеликий жаль, завжди є в українській економіці, що не дає можливості країні розвиватися високими темпами. Також проект зближує навчальний заклад з реальним ринком і поступово реалія, яку маємо сьогодні, коли університет живе своїм життям, а бізнес – своїм, буде нівельована».

Заступник начальника Закарпатської митниці ДФС Микола Ясевич відзначив, що Школа – це інноваційний інструмент, завдяки якому зв’язок з університетом і роботодавцями поглиблюється. Він переконаний, що саме такі майданчики стануть тим інструментом, який дозволить вивести на якісно новий рівень роботу митниці з суб’єктами ЗЕД та підвищить ефективність роботи кожного підприємства.

Декан юридичного факультету УжНУ професор Ярослав Лазур висловив приємність від того, що роботодавці та митниця прийшли в університет, і переконаний: така ініціатива принесе користь студентам та аспірантам, які зможуть на «живих» прикладах набратися практичних навичок застосування митного права та поглибить взаємозв’язок роботодавців, влади та університету.

Приємно, що на першому семінарі аудиторія була переповнена, слухачі ознайомилися з низкою доповідей:

  • Система управління ризиками у сфері митного контролю. Лектор – Іванус Віктор Іванович, заступник начальника управління – начальник відділу контролю за переміщенням товарів управління організації митного контролю та оформлення Закарпатської митниці ДФС;
  • Концепція реформування митної служби. Лектор – Дорофеєва Лілія Максимівна, к.ю.н., начальник юридичного відділу Закарпатської митниці ДФС;
  • Суть, функції та механізм визначення митної вартості товарів. Актуальні питання процедури контролю та коригування митної вартості товарів. Сучасна концепція контролю правильності визначення митної вартості товарів. Лектор – Мартинич Магдалина Костянтинівна, старший державний інспектор відділу контролю митної вартості управління адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Закарпатської митниці ДФС.

Організатори анонсували, що Школа з митного права буде регулярною. Семінари проходитимуть один раз на місяць по п’ятницях, а тематику визначатимуть учаснии відповідно до актуальних питань, з якими стикаються представники бізнесу.

P.S. Ідеєю створення цього проекту було відпрацювання механізмів взаємодії влади, бізнесу та освіти для впровадження ефективної моделі співпраці. Серед основних завдань засновники визначили:
  • налагодження професійних зв’язків та контактів у галузі державної митної справи;
  • ознайомлення та роз’яснення норм митного законодавства представникам підприємств Закарпаття, які провадять зовнішньоекономічну діяльність;
  • формування відкритого інформаційного простору у сфері митних правовідносин;
  • перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників митної служби;
  • підготовка висококваліфікованих кадрів у галузі державної митної справи;
  • підвищення професійної компетентності фахівців та створення кадрового резерву галузі;
  • системна та послідовна діяльність щодо формування високого рівня правової культури суспільства.
За інформацією сайту ООР «Закарпаття»
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.