Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

На філфаку урочисто відкрили реконструйовану авдиторію для словацького відділення

Чергове навчальне приміщення оновили й обладнали завдяки міжнародній співпраці підрозділу за сприяння програми SlovakAid

0 697
На передньому плані – Галина Шумицька, Павол Паніс та Мирослава Лендьел
На передньому плані – Галина Шумицька, Павол Паніс та Мирослава Лендьел
16 вересня студентський куточок філологічного факультету УжНУ став місцем урочистого заходу, присвяченого відкриттю відновленої та обладнаної технікою авдиторії за сприяння програми SlovakAid.
Наталія Петріца
Наталія Петріца

У святковій події взяли участь очільниця підрозділу Галина Шумицька, Генконсул Словацької Республіки в Ужгороді Павол Паніс, проректорка УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, економічний дипломат Генконсульства СР в Ужгороді Даніел Цабан, викладачі кафедри словацької філології та студенти профільного відділення.

Модератором заходу стала завідувачка кафедри словацької філології Наталія Петріца, яка безпосередньо співпрацювала з  представниками словацьких інституцій (освітніх, наукових та державних установ).

Павол Паніс
Павол Паніс

«За 25 років існування в УжНУ словацького відділення кафедра реалізувала чимало спільних проєктів за активної підтримки словацьких партнерів. Сьогодні ж маємо змогу урочисто відкрити чергову реконструйовану авдиторію. Вона модернізована передусім завдяки ініціативі лекторки словацької мови та культури, професорки Яни Кесселової та сприяння Генерального консульства СР», – розпочала захід пані Петріца.

Мирослава Лендьел
Мирослава Лендьел

Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Павол Паніс додав, що чверть століття співпраці – немалий термін у роботі з відділенням словацької філології і допомога з їхнього боку є далеко не останньої справою, якою варто займатися. Також пан Павол подякував філфаку за повсякчасну готовність розвивати стосунки.

На філфаку урочисто відкрили реконструйовану авдиторію для словацького відділенняПрисутні погодилися зі словами Наталії Миколаївни про те, що один у полі не воїн, і розпочати втілення задумів без підтримки важко. До цього проєкту активно долучалося й керівництво університету. Відтак до слова запросили проректорку Мирославу Лендьел.

Мирослава Олександрівна відзначила, що у виші й надалі триває потужна міжнародна співпраця, яка є на високому рівні передусім на філологічному факультеті, а також та факультеті міжнародних економічних відносин. «Приємно зауважити, що непростий навчальний рік у нас розпочинається з подарунку – реконструйованої авдиторії для словацького відділення». За словами проректорки, досвід дистанційного навчання став потужним поштовхом для нових ідей та вдосконалень способів здобування освіти в умовах пандемії.

Яна Кесселова
Яна Кесселова
Галина Шумицька
Галина Шумицька

«Керівництво навчального закладу будь-коли раде долучатися до всіх ініціатив підрозділів, адже це сприяє кращим умовам для навчання студентів. Хочу побажати завжди знаходити якісні можливості навчання, а всі умови для цього уже є: УжНУ, чудові викладачі, сприяння з боку міжнародної спільноти, мотивація ознайомлюватися з іноземними культурами. Старанне навчання – запорука перспектив», – підсумувала пані проректорка.

Жоден проєкт не реалізується на факультеті без сприяння його керівництва в особі Галини Шумицької. Деканеса відзначила, що перший день навчання після незвичайного першовересня не пройшов без приємних моментів, а саме подарунку у вигляді нової авдиторії. Словацький лекторат – конструктивні та креативні люди, які з першого дня викладання почуваються й поводяться як удома, що свідчить про добру атмосферу на факультеті. Зокрема, Галина Василівна відзначила старання Яни Кесселової, яка була ініціатором переоснащення авдиторії, відкриття якої й зібрало поважних гостей на філфаку. Висловила також сподівання, що досвід професорки стане вагомою підпорою в перших кроках опанування дистанційної форми навчання на факультеті загалом.

До слова запросили, звичайно, й ініціаторку проєкту, професорку Яну Кесселову, яка докладніше розповіла про функціонал авдиторії. Відтак Павол Паніс та проректорка Мирослава Лендьел урочисто перерізали стрічку.

Захід продовжили спілкуванням у щойно відкритому кабінеті.

Ірина Неменуща,
фото, відео Віталія Завадяка
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.