Безкоштовно навчатися, отримувати стипендію і гарантовано працевлаштуватися – реально! Досвід студента УжНУ в uDataSchool

Микола Роботишин рекомендує молоді спробувати й свої сили під час наступного набору, який відбудеться восени

Студент матфаку Микола Роботишин став учасником uDataSchool – навчального закладу для математиків та програмістів, що дає змогу безкоштовно поліпшити вміння й навички.

• Миколо, розкажи трохи про навчання. Чому вирішив спробувати?

– Навчальний заклад називається uDataSchool – це математична освіта для професій у Data Science та аналізу даних. Захотів змін у житті – і випала чудова нагода застосувати здобуті в університеті знання на практиці. Самі курси безкоштовні, а під час стажування виплачується стипендія. Загалом на навчання приїхали студенти з усієї України. До речі, щоб стати учасником, не обов’язково бути студентом – головне знати математику й програмування.

• Яким чином туди відбирають учасників? Складно потрапити?

– Відбір учасників розпочався з онлайн-тесту. Потім 200 кращих складали іспити з вищої математики й мови програмування Рython у Києві. Я пройшов випробування успішно. Наприкінці жовтня 60 людей взяли на перший етап курсів Crash Course, який тривав місяць. Наступний етап був уже 3-місячий – і після нього частину людей залишили на стажуванні. Тепер я саме завершив стажування і вже працевлаштувався в компанії uDataTech.

• Як відбувається навчання?

– Навчання є офлайновим, тому їздив до Києва. Проходить воно у комбінованому підході – робота в компанії над реальними проектами плюс лекції з сучасних математичних дисциплін.

• Що корисного для себе почерпнув?

– Насправді дуже багато: реалізував кілька проектів, пов’язаних із машинним навчанням та аналітикою, опанував навички роботи в команді, а найголовніше – зрозумів, що мені це подобається.

Запам’ятався дружний колектив, у якому зустрів чимало хороших і мотивуючих людей. Також стажування відбувається в інноваційному парку UnitCity, де є можливість зсередини заглянути в екосистему стартапів – це дуже крутий і новий досвід! Рекомендую молоді спробувати свої сили під час наступного набору, який відбудеться восени. Не пожалкуєте!

Ксенія Шокіна