Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Біологічний факультет розпочинає навчання за новою магістерською програмою з біоінформатики

Серед практичних аспектів застосування біоінформатики – комп’ютерне конструювання ліків для формування індивідуального підходу до профілактики й лікування різноманітних захворювань

0 168
На біологічному факультеті УжНУ запроваджують нову магістерську освітньо-професійну програму синтетичного напрямку, що бурхливо розвивається і сформований на стику двох фундаментальних наук – біології та інформатики. Ідеться про біоінформатику.

Біологічний факультет розпочинає навчання за новою магістерською програмою з біоінформатики Біоінформатика вивчає застосування сучасних інформаційних та обчислюваних технологій у молекулярній, геномній біології, інших дисциплінах, де застосовується зберігання, систематизація і аналіз великих масивів біологічних даних, моделювання процесів, що відбуваються на молекулярному, клітинному та організменному рівнях.

Серед завдань біоінформатики – формування згенерованих баз даних і розшифровування й аналіз на їхній основі геномів, геномної екзон-інтронної структури, передбачення функцій генів і експресованих ними продуктів, виявлення генів – потенційних мішеней дії нових ліків, оцінка ролі окремих складових амінокислотної послідовності у функціонуванні білків, дослідження механізму функціонування макромолекул тощо.

Одним із практичних аспектів застосування біоінформатики є комп’ютерне конструювання ліків, засноване на раціональному виборі генів-мішеней і молекулярних моделей їхніх білкових продуктів, що дозволяє формувати індивідуальний підхід до профілактики й лікування різноманітних захворювань та є відправною точкою до розвитку сучасної персоналізованої медицини.

Тому вже сьогодні фахівці-біоінформатики затребувані в наукових інститутах, медичних клініках, фармакологічних і біотехнологічних компаніях, генетичних і біомедичних центрах. Результати їхньої роботи мають величезний потенціал як для фундаментальної науки, так і для поліпшення якості життя людей за допомогою діагностики й ефективного лікування.

Біологічний факультет УжНУ запрошує абітурієнтів на навчання за трендовою освітньою-професійною програмою за напрямком, час якого лише починається.
За інформацією біологічного факультету
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.