Другий Літній університет в УжНУ для школярів міста пішов на канікули до наступного року

Три тижні ознайомлення з найбільшим закладом вищої освіти, екскурсій Закарпаттям та цікавого відпочинку позаду для шістдесяти найуспішніших школярів Ужгорода, які стали учасниками Літнього університету.

Такий табір, улаштований Ужгородським національним університетом та Ужгородською міською радою, відбувся вже вдруге. 21 червня в ректораті урочисто закрили Літній університет – 2019, вручивши сертифікати його учасникам.

Ректор Володимир Смоланка у вітальному слові відзначив, що, коли переглянув програму, теж захотів долучитися до низки заходів, екскурсій, квестів, майстер-класів: «У вас була дуже насичена програма. Упевнений, що чимало з вас стануть студентами нашого вишу, адже, як ви побачили, життя тут дуже цікаве. Сподіваюся, теперішні дев’ятикласники повернуться до нас влітку 2020-го року. Бажаю всім зробити правильний вибір, а поки – продовжити гарний літній відпочинок».

Проректор із науково-навчальної роботи Ігор Король додав: «Три тижні проминули як день, тому що були дуже насиченими. Вітаю всіх учасників із завершенням Літнього університету!»

«Ужгородський національний — найкращий університет. І перед вами є складне відповідальне завдання — обрати факультет. Тому бажаю успіху в цьому. Дякую університету, наставникам, які супроводжували учнів», — зауважив заступник міського голови, доцент УжНУ Василь Гомонай.

Начальниця відділу шкіл та дошкільних закладів Жана Дудинець акцентувала: інформації про вступ багато, однак можливість побачити підрозділи на власні очі, дізнатися про особливості навчання, поспілкувавшись із викладачами, студентами, — набагато краще дозволяє зорієнтуватися у виборі фаху. До того ж літній університет допомагає восьми-, дев’ятикласникам, обрати профіль, за яким навчатимуться у старшій школі.

Виступили також заступники директорів із виховної роботи ужгородських шкіл № 3 і № 5, що були базами для Літнього університету, Олена Амосова та Іштван Баньоі відповідно. Останній навіть запропонував ідею організації зимового університету.

Відтак юнакам і дівчатам вручили сертифікати про участь у таборі, а також відзначили призерів конкурсів. Найкращі фотографії під час екскурсій зробили Анастасія Данюк, Валерія Попович, Віолетта Прокопчук, Костянтин Чуєв і Костянтин Чіка. Також нагородили команди, які стали першими в квесті.

Учасники переглянули й фотопрезентацію, із усмішками згадавши, як минули три тижні навчання й відпочинку.

Олександр Стегура

Учень Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 12 Олександр Стегура зізнається: виокремити окремий день чи екскурсію не вдається, бо все було чудово. Хлопець завершив 10-й клас, є призером різних конкурсів із інформатики, тож із фахом уже визначився — буде IT-спеціалістом.

Символічна зустріч школярів з магістрантами

Після урочистої частини молодь мала фінальну подорож у контексті Літнього університету — на базу «Скалка», де традиційно відпочивають студенти.

При виході з ректорату юнаки й дівчата символічно зустріли випускників-магістрів, котрі чекали на вручення документів про освіту. Колись і ці школярі стануть дипломованими фахівцями. А Літній університет в УжНУ допоможе зробити правильний вибір!

Ольга Брайлян,
фото авторки та Віталія Завадяка,