Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Філфак приймав гостей з Чеської академії наук

Під час зустрічі йшлося насамперед про поглиблення роботи над створенням інтерактивної мапи говорів української мови

0 193
Днями на філологічний факультет УжНУ завітали гості з Чеської академії наук –  старші наукові співробітники відділу лексикології та лексикографії Слов’янського інституту Міхал Вашичек та Дарія Вашичкова.
Під час зустрічі у деканаті філфаку УжНУ
Під час зустрічі у деканаті філфаку УжНУ

Метою приїзду і тижневого перебування дослідників на Закарпатті є збір діалектного матеріалу на теренах області.

Наукові співробітники Чеської академії наук розпочали свою роботу із відвідин філологічного факультету УжНУ. На відділенні богемістики відбулася зустріч зі студентами та викладачами, обговорювали можливість надання доступу до усних та письмових текстів Чеського національного корпусу, який містить понад мільярд лексичних одиниць, доступ до яких урізноманітнить і збагатить тематику студентських і викладацьких наукових досліджень з богемістики.

У деканаті відбулася тепла зустріч за чашкою кави із деканесою Галиною Шумицькою, заступником декана Василем Шарканем, завкафедри словацької філології Наталією Петріцою, доценткою цієї ж кафедри Юлією Юсип-Якимович. Долучився до філологічного товариства й декан юридичного факультету Ярослав Лазур.

З партнерами зі Словʼянського інституту Чеської АН було обговорено перспективи дальшої співпраці філологічного факультету у межах укладеного договору між філфаком, факультетом інформаційних технологій УжНУ та Словʼянським інститутом.

Ішлося про поглиблення роботи над створенням онлайнової інтерактивної мапи говорів української мови. До слова, «Інтерактивна карта говорів як новий спосіб репрезентації діалектних даних (на матеріалі розробки філологів та IT-фахівців УжНУ)» була презентована Галиною Шумицькою, Василем Шарканем та Олександром Міцою на Міжнародній науковій конференції «Слов’янські діалекти в синхронії та діахронії» 23–24 травня 2019 року в Інституті української мови Національної академії наук України.

Чеські науковці запропонували поєднати в базі матеріали ужгородців з лексикографічними записами Івана Панькевича, що їх опрацьовують співробітники відділу лексикології та лексикографії Слов’янського інституту. Така інтеграція уможливила б зіставлення сучасного стану закарпатського діалекту із записами майже столітньої давності.

Гості з Праги висловили глибоку вдячність керівництву університету за сприяння в їхній праці, адже чеські дослідники займаються й відстеженням динаміки закарпатського діалекту в міських поселеннях, зокрема вивчають інтердіалект в околицях Ужгорода.

За інформацією доцентки кафедри словацької філології
Юлії Юсип-Якимович
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.