Філологічний факультет організував свято, важливе для кожного представника підрозділу. Формат відзначення вже є традиційним, адже чотири роки поспіль День філолога не обходиться без благодійного ярмарку добрих справ.
Цьогоріч 7 травня з самого ранку у фойє головного корпусу УжНУ кипіла робота. Юні філологині готувалися пригощати своїми смаколиками всіх присутніх, а хлопці допомагали створити приємну атмосферу за допомогою фотозони та музичного супроводу. Дівчата й справді доклали чимало зусиль, аби асортимент видався багатим, тож гості довго вагалися над вибором чогось особливого.
Офіційне відкриття розпочали зі слів заступника декана з виховної роботи Олега Хававчака: «Це символічна акція, результатами якої ми ділимося з вихованцями дитячих закладів. Усі зібрані кошти передамо в один із дитбудинків – щороку обираємо інший, аби дарувати радість різним діткам».
Щоб не затримувати час й наочно показати, як усе відбувається, Олег Анатолійович запропонував переглянути відео минулорічної поїздки.
Відтак до слова запросили деканесу, маму філологічної родини Галину Шумицьку: «Я дуже рада, що ми тут так дружно зібралися. Ключове слово сьогодні – ближче. Ми не можемо наблизитися одне до одного словами – ми можемо це зробити серцями. Але без реальних конкретних дій, учинків ми не наблизимося й серцями. Та енергія, яку зараз творимо, енергія любові, близькості, йде далі. Бачимо, що є дітки, які відчувають страх, тривогу, у котрих немає рідної людини, а ця наша енергія, яка трансформується, їх трішки підтримає. Від імені всіх тих діточок, які сьогодні потребують уваги, я низько вклоняюся всім, хто долучився до цього ярмарку».
На вітальних словах керівництва факультету офіційна частина не завершилася. Студентка І курсу словацького відділення Раїса Ізотова виконала емоційну, проникливу пісню «Любіть Україну», а другокурсниця цього ж відділення Ольга Ньорба стала зіркою дня, оскільки представила присутнім виставку своїх картин. Оля вирішила ще більше зацікавити студентів і викладачів, прямо на їхніх очах створивши ще один, без перебільшення, шедевр.
Ярмарок тривав до завершення пар, студенти ласували випічкою, купували власноруч створені Галиною Совбан та Ніною Шпиток прикраси й насолоджувалися мехенді, які майстерно малювала Соломія Кисіль.
«На жаль, минулого року я не змогла долучитися до акції, проте цьогоріч активно допомагала в різних аспектах підготовки. Я рада, що наші студенти не залишилися осторонь. Була приємно здивована, коли зранку побачила столи, заставлені не тільки десертами, які насправді вражали різноманітністю, а й піцою, млинцями, аби студенти не залишилися голодними. Зараз доволі складно стримувати емоції, я щиро сподіваюся, що ми будемо продовжувати цю традицію ще багато років, відчуватимемо задоволення від процесу і даруватимемо любов діткам. Це, як на мене, найголовніше!» – розповідає одна з організаторок цьогорічного свята, другокурсниця відділення журналістики Каріна Негря.
«Я в захваті від того, що ми це зробили! Емоцій ціла купа. Нетерпляче чекаю нашої подорожі до малечі», – щиро відгукується про захід третьокурсниця Марія Кондрич.
P.S. За допомогою благодійного ярмарку вдалося зібрати майже 8 тисяч гривень, що перетворяться на гостинці для малечі одного з дитбудинків області.
фото авторки та Ольги Мочан,
відео Віталія Завадяка