Фізики УжНУ активно долучилися до міжнародної конференції в Словаччині

Доповідачі презентували широкий спектр тем: від космології до новітніх досягнень фізики високих енергій, молекулярної фізики, фізики конденсованого стану

Іван Небола
У Словаччині відбулася 21-а міжнародна конференція з теоретичної фізики «Small Triangle Meeting – 2019». Співорганізаторами заходу традиційно виступили представники фізичного факультету Ужгородського національного університету.

«Конференція у форматі Small Triangle Meeting (малий трикутник) була започаткована 21 рік тому кошицькими, дебреценськими й ужгородськими вченими. Потім долучалися науковці з інших країн Європи та Азії. Традиційно доповідачі презентують широкий спектр тем: від космології до новітніх досягнень фізики високих енергій, молекулярної фізики, фізики конденсованого стану», — зауважив завідувач кафедри прикладної фізики, професор Іван Небола.

Загалом УжНУ на конференції представили:

• завідувач кафедри прикладної фізики, професор Іван Небола (тема доповіді: “Model calculations of phonon dispersion of complex crystals with partial population of crystallographic positions”);
  • доцент кафедри теоретичної фізики Михайло Хома (тема доповіді: “The comparative study of the post and the prior form of the electron capture amplitude in the Dodd-Greider formalism at intermediate and high collision energies”);
  • доцент кафедри теоретичної фізики Василь Рубіш (тема доповіді: “Description of mass spectrum family of Bc-mesons”);
  • аспірант кафедри теоретичної фізики Наталія Кондор (тема доповіді: “The accounting electronic correlation in the B-spline R-matrix method investigations of complex atomic systems”);
  • доцент кафедри диференціальних рівнянь та математичної фізики Олександр Рейтій (тема доповіді: “Quasiclassical Theory of Tunnel Ionization of an Atom by the Perpendicular Electric and Magnetic Fields”).

Захід відбувався на території національного парку «Словацький рай», тож у вільний час науковці мали змогу помилуватися мальовничими краєвидами й поспілкуватися з колегами в неформальній обстановці.

Ольга Брайлян