Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Мовний омбудсмен порадив, як почати говорити українською

Пам’ятаймо: там, де є українська мова, – у ворога немає жодних шансів

0 29

Мовний омбудсмен порадив, як почати говорити українською

Підтримка української мови як державної сягнула максимального рівня за всі роки Незалежності. Все більше громадян України спілкуються українською, створюють мовні курси, співають пісень, популяризують нашу культуру, сприяють поширенню української мови у світі, сприяють задоволенню мовних потреб закордонних українців і тих, хто тимчасово перебуває за межами нашої держави. Нині, як свідчить опитування, лише 18% наших співвітчизників говорять удома тільки російською, а більшість двомовних – готові перейти на українську.

Для тих, хто нарешті наважився перейти на українську, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пропонує такі рекомендації:

  • спілкуйтеся українською з рідними, друзями та навіть незнайомцями;
  • оточіть себе українською всюди – читайте книги, дивіться фільми, слухайте музику;
  • спілкуйтеся з носіями української, щоб вивчати нові слова та практикувати вимову, читайте історії людей, яким це вже вдалося;
  • завжди говоріть українською в магазині, таксі, кав’ярні, вимагаючи дотримання вашого права на отримання інформації та послуг державною мовою;
  • увімкніть українську на всіх електронних пристроях та в налаштуваннях програм, дописуйте українською в соцмережах;
  • користуйтесь українськомовними версіями сайтів, шукайте українською в пошукових системах;
  • заведіть нотатник для нових цікавих слів, фразеологізмів, крилатих висловів;
  • читайте сайт https://mova-ombudsman.gov.ua/, підпишіться на сторінку у Facebook.
Тарас Кремінь
Тарас Кремінь

– Не бійтесь говорити, не бійтесь помилятись, не бійтесь заглядати у словник! Нашу мову століттями забороняли, паплюжили, знецінювали… Наслідки російщення ми долаємо і досі. Та сьогодні той час, коли кожен має запитати себе: хто я? Поважати Україну та бути українцем – спілкуватися рідною мовою. Пам’ятаймо: там, де є українська мова – у ворога немає жодних шансів, – наголосив Тарас Кремінь.

Уповноважений нагадав про мережу безкоштовних курсів з державної мови, де всяк охочий може почати вивчати мову з нуля чи покращити свої мовні компетенції.

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.