Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

На філологічному факультеті УжНУ відкрили лінгафонний кабінет

Реконструювали приміщення коштом Пардубицького краю (ЧР), університет, своєю чергою, закупив технічне устаткування для сучасної навчальної аудиторії

0 296

На філологічному факультеті УжНУ відкрили лінгафонний кабінет

27 листопада до Ужгородського університету вчергове завітала делегація Чеської Республіки. Відкрили ще одну сучасну аудиторію (№ 413), відремонтовану коштом благодійного фонду «ВіЗа».
Стрічку урочисто перерізають Олександр Сливка, Володимир Чубірко та Мартін Нетолицький
Стрічку урочисто перерізають Олександр Сливка, Володимир Чубірко та Мартін Нетоліцький

На облаштування витратили фінансові засоби Пардубицького краю (ЧР). Своєю чергою, університет закупив обладнання для лінгафонного кабінету.

Червону стрічку урочисто перерізали перший проректор Олександр Сливка, гетьман Пардубицького краю Мартін Нетоліцький та голова благодійного фонду «ВіЗа» з українського боку Володимир Чубірко. Відтак вони виступили з вітальними словами.

О.Сливка, звертаючись до чеських партнерів, зауважив: «Дякуємо за те, що в ці непрості для України часи сприяєте поліпшенню умов навчання наших студентів. Крім того, уже другий рік богемістам УжНУ викладає чеська лекторка Петра Зламана. Спасибі за конкретні дії».

Гостей вітає Олександр Сливка
Гостей вітає Олександр Сливка

Таку думку підтримала й проректорка Мирослава Лендьел, котра курує напрям міжнародних зв’язків вишу.

Мартін Нетолицький
Мартін Нетоліцький

Мартін Нетоліцький зауважив: «Наша співпраця із Закарпаттям триває п’ять років, протягом яких удалося реалізувати чимало проектів у галузі освіти та медицини. У нашому пріоритеті – інвестиції саме в ці дві галузі, оскільки майбутнє – за здоровим і освіченим суспільством».

Також гетьман відзначив, що в Пардубицькому краї працюють і сумлінно платять податки чимало українців, тож реконструкція аудиторії – своєрідне повернення коштів, сплачених нашими співвітчизниками.

 Галина Шумицька
Галина Шумицька

«Ми йдемо до Європейського Союзу, і при цьому дуже важливо мати добрих друзів, як-от представники Чеської Республіки. Нещодавно відзначили 100-річчя Чехословаччини, тому можна стверджувати, що ремонт кабінету є подарунком до цієї дати», – зауважив В.Чубірко.

Господиня факультету, деканеса Галина Шумицька подякувала чеській делегації за підтримку й додала: «Філологічний факультет – один із найстарших в університеті. Нам 73 роки, і принаймні останні 15 ми мріяли про лінгафонний кабінет. Дякую за сприяння в реалізації проекту! Сподіваємося на дальшу співпрацю».

Наприкінці заходу присутні розглянули мапу та стенд із цікавинками Пардубицького краю  на стінах реконструйованого приміщення. До того ж студенти-богемісти вперше сіли за столи в лінгафонному кабінеті.

Олександр Сливка вручає подарунок Мартіну Нетолицькому
Олександр Сливка вручає подарунок Мартіну Нетоліцькому
Сувенір на пам'ять про Закарпаття
На пам’ять про Закарпаття
Ольга Брайлян,
фото Віталія Завадяка
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.