Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

На юридичному факультеті обговорили актуальні питання розвитку транскордонного співробітництва

Другий день заходів присвятили навчанню слухачів Центру підвищення кваліфікації публічних службовців, зібравши очільників об’єднаних територіальних громад Закарпаття

0 59
10–11 лютого на юридичному факультеті Ужгородського національного університету міжнародна спільнота обговорювала актуальні питання розвитку транскордонного співробітництва.
Ярослав Лазур
Ярослав Лазур

Відповідно до законодавства України транскордонне співробітництво – це спільні дії, спрямовані на встановлення і поглиблення економічних, соціальних, наукових, технологічних, екологічних, культурних і інших відносин між суб’єктами й учасниками таких відносин в Україні і відповідними суб’єктами і учасниками таких відносин із сусідніх держав.

До організації заходів долучилися Інститут економіко-правових досліджень Національної академії наук України, Центр підвищення кваліфікації публічних службовців на базі юрфаку УжНУ, Центральноєвропейська служба сприяння транскордонним ініціативам (CESCI, Угорщина), Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА) за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Олександр Сливка
Олександр Сливка

Першого дня відбувся науково-практичний круглий стіл «Розвиток транскордонного співробітництва України в умовах євроінтеграції: стан, виклики, перспективи».

А 11 лютого влаштували навчання для для слухачів Центру підвищення кваліфікації публічних службовців, який вже другий рік функціонує при юридичному факультеті УжНУ.

Під час відкриття декан Ярослав Лазур відзначив: «Радий, що нам вдалося зібрати майже всіх очільників об’єднаних територіальних громад Закарпаття. Сподіваюся, надалі співпрацюватимемо системно. Удячний усім партнерам, які долучилися до організації заходу. Разом ми спробуємо довести: інструменти, які існують у Європі, можливі і в Україні, хоча й з деякими труднощами».

Василь Гомонай
Василь Гомонай

Із вітальними словами виступили керівник Центру підвищення кваліфікації публічних службовців Олександр Сливка, менеджер програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» Андрій Гук, заступник ужгородського міського голови, доцент юридичного факультету УжНУ Василь Гомонай.

Відтак із лекцією виступив директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України, член-кореспондент НАН та НАПрН України Володимир Устименко. Говорив про транскордонне співробітництво прикордонних областей України як чинник розвитку їхнього економічного потенціалу.

Андрій Гук
Андрій Гук

«Нині в усіх сферах триває процес глобалізації. Водночас спостерігаємо регіоналізацію, зосередження на власних проблемах. 70 % території України є прикордонними, тому для нашої держави є актуальним транскордонне співробітництво. Однак на його заваді – нестабільність. Інвестиційний цикл, який має тривати 6–8 років (інвестор має бути впевненим у правилах гри), змінюється із перерозподілом політичних сил. Є певна інвестиційна невизначеність: закон проголошує, а інфраструктури немає. Але на Закарпатті маємо успішний приклад: об’єднання ТИСА. До того ж транскордонне співробітництво стримує тінізація економіки в прикордонних регіонах», – зауважив Володимир Анатолійович.

Володимир Устименко
Володимир Устименко

Із лекцією «Правові надбання (acquis) Ради Європи щодо транскордонного співробітництва в рамках концепції «Європа без розділових ліній» виступила керівниця Центру перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в сфері економіки Інституту економіко-правових досліджень НАН України Алевтина Санченко.

Генеральний секретар Центральноєвропейської служби сприяння транскордонним ініціативам Дюла Очкаі повідомив про еволюцію інституціоналізованої інтеграції транскордонного співробітництва в межах ЄС.

Андрій Гук розповідав про Академію лідерства з транскордонного співробітництва та інструментарій Центру експертизи доброго врядування Ради Європи зі зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування.

Передумовами, історією створення та результатами діяльності Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА поділилася заступниця директора відповідної інституції Юдіта Євчак.

Насамкінець учасники заходу отримали міжнародні сертифікати.

Ольга Брайлян,
фото авторки та з сайту Ужгородської міської ради

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.