Наукова бібліотека УжНУ ввійшла до рейтингу провідних вишівських книгозбірень держави
На засіданні Вченої ради про інновації, утілені університетською бібліотекою, розповіла її директорка Марія Медведь
«Як відомо, бібліотека в перекладі з грецької – це «книга» та «скриня». Дещо символічно, але наш підрозділ, справді є книжковою скринею університету. Нині у фонді – понад мільйон чотириста книг, 140 тис. періодичних видань, 700 дисертаційних досліджень, близько 9400 електронних носіїв із записом», – повідомила Марія Миколаївна.
Щороку книгозбірня вишу поповнюється новими виданнями, основне фінансування надходить з бюджету УжНУ. До прикладу, протягом 2017-го витрати перевищили 370 тисяч грн.
Із початку жовтня бібліотека альма-матер входить до 60-ки книгосховищ ВНЗ України, яким на рік надали безкоштовний доступ (за кошти держбюджету) до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science.
Працівники книгозбірні УжНУ мають і добрі традиції: уже впродовж чотирьох років кардинально змінюється форма обслуговування користувачів. Так, цьогоріч завершено комп’ютеризацію всієї навчальної літератури (понад 340 тисяч примірників), у якому можна виокремити такі етапи:
- 2014 рік — комп’ютеризація абонементу економічної літератури
- 2015 — підручників гуманітарного спрямування
- 2016 — медичної та фізико- хімічної літератури
- 2017 — книжок для представників інженерно-технічного та юридичного факультетів.
Нині близько 12 500 читачів перейшли на електронну форму обслуговування. Завершення об’єднання в єдину електронну мережу всіх пунктів видачі підручників стало справді резонансною подією для університету. Науково-методична бібліотечна комісія при Міністерстві освіти та науки України внесла книгозбірню УжНУ до рейтингу провідних вишівських бібліотек держави.
Марія Медведь стверджує: «Університетська книгозбірня не тільки допомагає забезпечувати навчальний процес, а й є важливою ланкою у підготовці акредитаційних та ліцензійних справ».
Фонд наукової літератури (800 тисяч джерел) також удосконалюється. Зокрема, колектив бібліотеки УжНУ модернізував традиційні карткові каталоги — замість них з’явився єдиний електронний (доступний в інтернеті). Заархівовано 13 тисяч статей у репозитарії вишу . Створено й сайт бібліотеки Ужгородського національного університету.
«Сучасного читача приваблюють електронні ресурси, хоч бібліотека цього не боїться. Друковані книжки — перевірені джерела інформації, тому і в найрозвиненіших країнах світу не втрачають авторитету. Разом з тим всесвітня мережа приводить до фондів бібліотеки чимало користувачів», — зауважила М. Медведь.
Насамкінець очільниця книгозбірні подякувала керівництву за підтримку всіх починань. Своєю чергою, ректор Володимир Смоланка наголосив на важливості діяльності колективу Наукової бібліотеки УжНУ.