Науковці УжНУ реалізують міжнародний проєкт Skills2Scale
У взаємодії з ученими кількох європейських країн ужнівці працюватимуть над розширенням можливостей високих технологій для закладів вищої освіти
- Політехнічний університет Валенсії;
- Технічний університет Ліберця;
- Ужгородський національний університет;
- Лапландський університет;
- Грецька премія в галузі підприємництва;
- Національний центр наукових досліджень Demokritos;
- Fogus Innovations & Services P.C.;
- Фонд регіонального розвитку Центральної Македонії;
- Католицький університет Португалії.
Проєкт Skills2Scale спрямований на розробку і впровадження передових інноваційних та підприємницьких освітніх програм, які дають студентам можливість розвивати й запускати власні підприємства та стартапи в технологічному просторі Beyond 5G. Надаючи при цьому доступ до першокласного навчання, наставництва і можливостей фінансування, щоб розвинути нове покоління підприємців, які сприятимуть інноваціям та економічному зростанню регіону, в якому проживають.
Виконання проєкту від факультету інформаційних технологій забезпечують професори Ігор Повхан та Оксана Мулеса. Головний менеджер проєкту – професор Іван Миронюк.
Наприкінці червня в Політехнічному університеті Валенсії відбулася робоча зустріч партнерів проєкту Skills2Scale, яка включала тренінги й навчальні візити до місцевих інноваційних екосистем для сприяння обміну знаннями між партнерами.
У цій зустрічі взяли участь працівники Ужгородського університету: Надія Бойко (радниця ректора з питань інновацій, завідувачка кафедри медико-біологічних дисциплін, докторка біологічних наук, професорка), Ігор Повхан (декан факультету інформаційних технологій, доктор технічних наук, професор), Катерина Скубенич (начальниця відділу патентно-ліцензійного забезпечення та комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності, канд. фіз.-мат. наук).
Представники малих і середніх підприємств Валенсії, орієнтованих на використання технологій 5G, представили свої рішення й ринкові цілі, демонструючи історії успіху компаній, а оператори телекомунікаційних компаній презентували свій портфель рішень 5G.
Для учасників робочої зустрічі було організовано поїздки до місцевих інноваційних центрів. Було представлено їхню структуру й роботу з просування та перетворення інноваційних ідей в успішний бізнес.
Учасники відвідали Opentop, інноваційний хаб Valenciaport, який реалізує інноваційні ідеї, пов’язані з портовими технологіями, щоб зробити революцію в портовій галузі. Opentop реалізує індивідуальні програми для найкращих стартапів під час тестування своїх технологій у реальному портовому середовищі.
Своєю історію успіху також поділилися в GoHub Ventures, які спеціалізуються у сфері передових інженерних технологій, як-от штучний інтелект, машинне навчання, IoT, доповнена реальність та 5G.
Учасники робочої зустрічі з проєкту Skills2Scale мали можливість поділитися своїм досвідом і найкращими практиками, а також навчатися одне в одного. Активне комунікування надало нові можливості й показало шляхи впровадження інноваційних ідей та ІТ-технологій.