Перші навчальні перемоги майбутніх педагогів біологів

Навіть в умовах воєнного стану першокурсники спеціальності «Середня освіта» (Біологія) виявляють неабияку мотивацію до навчання, досягаючи загальної успішності у 80%

Цього навчального року курс «Педагогіка» вперше вивчали на першому курсі спеціальності 014 «Середня освіта» (Біологія). Були побоювання, як сприймуть таку дисципліну вчорашні випускники школи, адже традиційно її опановували на третьому курсі. Аби полегшити початківцям сприйняття навчального матеріалу, виконали значну підготовчу роботу, зокрема створили великий банк тестових завдань в системі електронного навчання УжНУ Moodle, які студенти могли використовувати як тренувальні під час підготовки до практичних занять і модульної контрольної роботи.

Перші навчальні перемоги майбутніх педагогів біологівУмови воєнного стану суттєво ускладнюють процес здобуття освіти. Тому було розроблено систему підвищення мотивації навчальної діяльності. Так, студенти мали можливість повторного тестування з кожної теми під час практичних занять (таких спроб – три) і модульної контрольної роботи (дві спроби). Попередньо було відпрацьовано методику повторного комп’ютерного тестування.

Сам перший курс майбутніх освітян виявився дуже цікавим: серед студентів – 19 учасників і переможців предметних олімпіад та МАНу! Молодь активно працювала під час занять і після них. Вражає кількість спроб, використаних для поліпшення успішності (тренування й контрольне проходження): перша практична – 347, друга – 327, третя – 303, тренувальні завдання підготовки до модульної контрольної роботи – 189. Успішність виконання першої модульної контрольної роботи в системі електронного навчання УжНУ Moodle сягнула 80%. Кількість перейшла в якість – і за наслідками першого модуля 30 студентів із 49 мали відмінний результат.

Перші навчальні перемоги майбутніх педагогів біологівУ педагогіці вважається: якщо успішність становить 70 % і вище – тему засвоєно добре. Майбутні освітяни впевнено рухаються далі. До речі, перша практична другого модуля засвідчила успішність 80%.

За інформацією професора кафедри загальної педагогіки та
педагогіки вищої школи Володимира Старости