Зокрема, влаштували круглий стіл з участю студентів і викладачів, де обговорили проблеми сучасного суспільства.
Першою до присутніх звернулася кандидат психологічних наук, доцент Оксана Смук: «Вам дуже пощастило вчитися на спеціальності «Соціальна робота» під наставництвом метрів нашої професії. Це друга кафедра в Україні, відкрита за таким спрямуванням. Бажаю першокурсникам не розчаруватися в обраній спеціальності, адже соціальна робота – фах майбутнього».
Відтак до присутніх звернулася кандидат соціологічних наук, доцент Анна Попович: «Вітаю зі святом! Можливо, не всі студенти будуть працювати в системі соціального захисту, але думаю, що кожному запам’ятаються роки навчання».
Відтак перейшли до доповідей та презентацій, підготованих молоддю. Так, ішлося про самогубства як глобальну проблему людства та методи роботи соціальних працівників для уникнення суїцидів. Порушили й тему впровадження тренінгів, на яких батьків навчають правильно поводитися з дітьми. Також дізнавалися про моделі вуличної соціальної роботи з наркозалежними, а ще повідомили про специфіку виховання в патронатних сім’ях (тимчасових родинах для дітей, котрі опинилася в складних життєвих обставинах. – Авт.).
Під час заходу також представили відео соціального експерименту, виконаного другокурсниками спеціальності «Соціальна робота» з допомогою Медіацентру УжНУ в особі Віталія Завадяка.
За сценарієм, хлопець (роль виконав студент Владислав Стельмах) залишився на вулиці (мати померла, батько не повернувся із заробітків, тітка вигнала з дому й змінила замки) і просить допомоги на пішохідному мості в Ужгороді. Герой просить не матеріальної підтримки, а хоче дізнатися, у яку службу звернутися, де переночувати.
У результаті експерименту юні соціальні працівники з’ясували, що в Ужгороді чимало небайдужих людей – на проблему відгукнулося досить багато містян. Здебільшого пропонували гроші (за 45 хвилин зібрали 400 грн), їх буде спрямовано на благодійність. Перехожі також радили повідомити про інцидент поліції, соціальним службам, шукати допомоги в «Червоному хресті», а один чоловік узагалі запросив жити до себе.
«Під час соціального експерименту багато хто рекомендував, куди піти, але не діяв. У таких ситуаціях найважливіші вчинки», – прокоментувала Анна Попович.
Наприкінці заходу п’ятикурсниця Тіна Митровці, яка чотири роки тому разом із однокурсниками ініціювала відзначення Дня соціального працівника, закликала молодших колег бути активними й продовжувати традицію.
Медіацентр долучається до вітань працівників соціальної сфери із професійним святом та бажає натхнення і сил для виконання нелегкої місії!
відео Віталія Завадяка