Школярі продовжують знайомство з УжНУ в Літньому університеті
Завдання на логіку, брейнштормінг, вихід за рамки стандартів, геодезичні прилади й коротка лекція на даху УжНУ, міжнародні можливості й навички для майбутньої професії – третій день Літнього університету став гіпернасиченим для ужгородських школярів
Про основи менеджменту, а також про те, як генерувати цікаві ідеї для власного бізнесу, з юнацтвом поспілкувався доцент кафедри економіки і підприємництва Роман Завадяк. На дітей очікували підготовлені ігри для брейнштормінгу та завдання для генерування нестандартних ідей. Учні дізналися про успіхи випускників економічного факультету, побачили живі приклади вдалого кар’єрного розвитку і навіть стали слухачами чудових віршів Романа Івановича.
Відтак школярі пішли знайомитися з географічним факультетом, де на них «чекали» різноманітні корисні копалини в геологічному музеї, переглянуті під мікроскопом. Затим доцент кафедри фізичної географії та раціонального природокористування Михайло Микита та старший викладач кафедри геодезії, землеустрою та геоінформатики Ярослав Ваш розповіли десятикласникам про історію чорнозему й практично ознайомили з електронними геодезичними приладами.
Майбутні студенти мали також змогу піднятися на дах головного корпусу Ужгородського університету й оглянути неповторну красу міста майже з висоти пташиного польоту.
Після обіду на учнів чекала лекція про міжнародні можливості студентів, яку провела очільниця відділу міжнародних зв’язків УжНУ Оксана Свєженцева. Так, юнацтво дізналося про міжнародні програми студентської мобільності, доступні для ужнівців не лише в сусідніх державах, а й, скажімо, на Кіпрі!
На питання, як майбутні абітурієнти уявляють своє навчання в університеті, відповідали так: жарти від викладачів, багато практики, активний відпочинок, взаємоповага і спільна діяльність студентів і викладачів для зближення.
Завершили насичений день тренінгом «Навички для майбутнього: як обирати майбутню професію і що врахувати при вступі» від директорки Центру кар’єри УжНУ, доцентки кафедри фінансів і банківської справи, кар’єрної консультантки Тетяни Бутурлакіної. Мета заходу полягала в тому, щоб пояснити школярам, як визначитися з фахом, розкрити свої таланти і здібності, обрати правильну траєкторію у виборі професії.
Пані Тетяна розповіла учням про глобальні тренди у світі професій, зокрема про найбільш високооплачувані спеціальності у світі, професії майбутнього й ті, що зникають, ба навіть уже смішні та безглузді. Також обговорили, якими топнавичками має володіти людина у 2025 році, щоб побудувати успішну кар’єру.
Школярам тренінг сподобався, бо ж у доступній і цікавій формі дістали масу важливої інформації для роздумів – адже вже через рік самі обиратимуть, який фах опановувати.
студентки відділення журналістики