Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студентів УжНУ відшукувати історичну правду навчав співробітник Українського інституту національної пам’яті

Лекція історика Ігоря Каретнікова відбулася у межах ІІ туру підготовки до студентського дебатного турніру «Роль історичної пам'яті в політичному дискурсі»

0 184
На факультеті історії та міжнародних відносин відбувся другий етап підготовки до дебатного турнір для студентів на тему «Роль історичної пам’яті в політичному дискурсі». Запрошений лектор – історик Ігор Каретніков.

Студентів УжНУ відшукувати історичну правду навчав співробітник Українського інституту національної пам’ятіЗахід проводиться Інститутом «Республіка» у партнерстві із Рeсурсним цeнтром зі сталого розвитку УжНУ, факультетом історії та міжнародних відносин УжНУ, ГО «Простір молоді» за підтримки Національного демократичного інституту міжнародних відносин та редакції «Історичної правди» видання «Українська правда».

Ганна Мелеганич
Ганна Мелеганич

20 листопада серед студентів чотирьох українських вишів відбудуться дебати на тему «Роль історичної пам’яті в політичному дискурсі». Ужнівці теж долучаться до турніру. До участі зголосилися представники 4 факультетів та природничо-гуманітарного коледжу УжНУ. Всього 12 команд по 3 учасники в кожній.

Доцентка кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій ФІМВ, очільниця Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич, котра вже дев’ять років поспіль організовує дебатні турніри, відзначає, що на цей раз захід буде відрізнятися особливим форматом.

Ігор Каретніков
Ігор Каретніков

«Раніше при підготовці до дебатів ми тільки пояснювали студентам правила їх ведення, а аргументацію до теми учасники готували самостійно. Нині наша мета не тільки навчити дебатувати, розвивати ораторські вміння, а, в першу чергу, дати розуміння цих проблем, ставити під сумнів певні історичні кліше. Головне завдання – розвивати критичне мислення та звернути увагу молоді на роль історичної правди у політичному дискурсі», – пояснює організаторка.

Дебатам передує значна теоретична підготовка у три етапи – 7, 11 та 14 листопада. На першому етапі історикиня, доцентка факультету історії та міжнародних відносин Неля Світлик вже розповідала дебатерам про перші дві теми – «Нюрберг» за злочин комунізму»» та «Чорнобиль – це злочин».

Другий етап підготовки – дискусія зі співробітником Українського інституту національної пам’яті, кандидатом історичних наук Ігорем Каретніковим. Історик детально розкрив кожну з п’яти тем, визначених для турніру:

  • «Україна – правонаступниця УРСР»;
  • «Чекістів потрібно реабілітувати як жертв політичних репресій»;
  • «Нюрнберг» за злочини комунізму»;
  • «Чорнобиль – це злочин»;
  • «Гібридна війна Росії проти України у ХХ сторіччі».

Студентів УжНУ відшукувати історичну правду навчав співробітник Українського інституту національної пам’ятіЗокрема, він зазначив, що нині існує багато упереджених думок щодо цих питань: «ХХ століття – неймовірне трагічне і знакове для світу, тому теми саме з цього періоду вибрані не випадково. Вони дуже дискусійні, навколо них багато міфів, важко зрозуміти, де правда, а де брехня».

Лектор зокрема наводив багато перевірених історичних фактів та конкретних прикладів, які можна використати для аргументації. Багато прикладів стосувалося його власного життя, що дало змогу краще відчути епоху та зрозуміти істинні проблеми трактування багатьох явищ.

Студентів УжНУ відшукувати історичну правду навчав співробітник Українського інституту національної пам’ятіМайже після кожної теми виникала бурхлива дискусія. Видно, що учасники вже готуються до змагання і опираються на багато джерел. Отже, фінальний турнір обіцяє бути запальним та інтригуючим.

За традицією у дебатах будуть брати участь і студенти природничо-гуманітарного коледжу УжНУ. Зокрема, студент коледжу Василь Криванич, будівельник за спеціальністю та поет за покликанням, зізнається: «Ще зі школи цікавлюся історією, на дозвіллі часто читаю книги про Україну часів СССР. Дискутувати я люблю, особливо, якщо добре знаю тему. Сподіваюся, що участь у дебатах допоможе краще розібратися у спірних питаннях і, звичайно, принесе перемогу моїм колегам-ораторам».

Тож чекаємо третій, завершальний, етап підготовки до заходу 14 листопада, а також власне кульмінації  – дебатів – вже наступного тижня.

Галина Гичка,
фото з ФБ-сторінки Активної громади Закарпаття
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.