Студенти-історики завершили цикл канікулярних екскурсій музеями Чернівців
Ентузіазм молоді, як завжди, допоміг утілити в пізнавальні мандри доцент Ігор Прохненко
У таких умовах підтримані викладацьким колективом ентузіасти кинули виклик реаліям і частково повернулися до процесу контактної стандартно-цікавої гонитви за знаннями.
Використовуючи потужну екіпірувально-інструментальну базу Археологічної експедиції УжНУ (намети, спальники, каремати, казанки), студенти системно рухаються по закарпатській землі, збагачуючи полиці свого пізнання історією городищ, замків, церков і монастирів. Щасливі дні в дружних компаніях зберігають у глибинах пам’яті картини минулого Ужгорода, Мукачева, Чинадійова, Середнього, Виноградова, Королева, Хуста й багатьох інших чарівних куточків.
Природно, що апетит з їдою прибуває, тож сотні благальних студентських поглядів спрямовані за Карпатський хребет, де простирається безкрайнє море можливостей. Завдяки студентському квитку найбільш соціальним видом транспорту став залізничний, і вчорашні абітурієнти блискавично вивчили всі нюанси прямих маршрутів і рухів з пересадками, щоб максимально збільшити вав-ефект від навчання саме в Ужгородському університеті завдяки неповторним пізнавальним подорожам. Сонячні літні дні неодноразово гостинно приймали активну факультетську молодь у Львові, Луцьку, Хотині, Кам’янці-Подільському, Тернополі, Івано-Франківську. Нарешті черга дійшла до родзинки Буковини – Чернівців.
Як завжди, за заздалегідь відпрацьованою схемою дружно придбали проїзні квитки, зібрали тайстрочки зі змінним одягом і їжею… І рушили в подорож до непізнаного світу чернівецьких таємниць. По дорозі швиденько окинули оком львівські привокзальні дива архітектури і в час, коли люд починав прокидатися до праці, дісталися до кінцевого місця призначення. Біля будівлі залізничного вокзалу на студентів чатував їх давній знайомий місцевий професійний гід – археолог, доцент Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Віталій Калініченко.
Н
етерплячі студентські серця чекали насамперед на зустріч з неповторною будівлею ректорату місцевого вишу і не були ошукані у своїх сподіваннях. Для початку відвідали стандартну екскурсію, яка доступна всім туристам, а потім скористувалися дружніми зв’язками й зазирнули в усі таємничі куточки, приховані від простого ока. Мальовничі палісадники, ландшафтний парк, вишукані коридори й просторі зали надихали на мовчазне прослуховування історії закладу, яка перевищувала вже сторічний відрізок. Не поспішаючи переходили з кімнати до кімнати, стояли на оглядових балкончиках та інших майданчиках, насолодилися внутрішнім убранством пам’ятки архітектури й неповторними краєвидами.
Сповнені позитивних емоцій, рушили далі. Наступною зупинкою обрали Чернівецький обласний краєзнавчий музей на вулиці О. Кобилянської. Він славиться тим, що є найбільшим зібранням документів історії, знахідок археології, артефактів етнографії та культури Північної Буковини. У десятках експозиційних зал історії і природи краю відчули цілісність експозиції. Не могли не спинитися біля колекцій нумізматики та зброї, щоб докладніше почути розповідь екскурсовода про тамтешні раритети. Подякували керівництву, провідникам і дивовижно затишними вуличками, площами, парками та скверами рушили до вокзалу. На зворотному шляху згуртованою командою мріяли про нові захопливі подорожі.