На лекцію з алгебри – до Дебрецена
Науково-екскурсійні поїздки студентів факультету математики та цифрових технологій УжНУ стають важливою складовою міжнародної освітньої співпраці та розширення академічного досвіду
Більш як 30 студентів вирушили по нові знання під керівництвом завідувачки кафедри теорії ймовірностей і математичного аналізу Ганни Сливки-Тилищак і очільниці кафедри системного аналізу і теорії оптимізації Мирослави Глебени.
Гостей вітав директор інституту математики Чаба Вінче, а професійну програму відкрив завідувач кафедри геометрії Золтан Музнай.
Для наших студентів випала нагода прослухати лекцію Іготи Фігули «Diassociative loops and their tangent algebra». Лекторка розповіла про основні поняття й властивості алгебр Лі, їхню роль у сучасній математиці та фізиці, а також про їхнє застосування.

Студентка-магістрантка ФМЦТ Ганна Кепша ділиться враженнями: «Нас зустріли дуже привітно, показали головний корпус: університет дуже красивий, нагадує Гоґвартс: великі сходи, гарна бібліотека. Лекція була англійською мовою, більшість сприймала все без перекладу. Якщо щось було незрозуміло, ми перепитували одне в одного. У нас були схожі теми з алгебри, але саме цей матеріал став для мене новим. Цінно, що науковці поділилися своїми дослідженнями й прикладами при поданні матеріалу, тож це було дуже цікаво й корисно. Думаю, що подана тема заохотила учасників поїздки погуглити й ще більше дізнатися про алгебру. Дякую нашим викладачам, які завжди прагнуть дати нам можливість здобути ще більше знань і реалізують це в таких цікавих науково-екскурсійних поїздках».
Після лекції студенти зі своїми викладачками прогулялися старовинним Дебреценом, адже більшість була тут уперше. Відвідали символ міста – Велику протестантську церкву, дослідили вулички центру та його головну площу Кошута, посмакували кави в місцевих кав’ярнях, насолодилися природою серед затишних алей Парку Надьєрде.
Студенти й викладачі мають надію, що такі навчально-пізнавальні поїздки стануть частою практикою на факультеті, щоб збагачувати знання в галузі математики й розширювати горизонт подорожей та власний світогляд.