Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студенти-журналісти завершили навчальний семестр презентацією творчих проєктів перед роботодавцями

Стейкголдерів приємно вразили роботи студентів, їхня сміливість і нестандартний погляд на завдання, тож пропонували свою допомогу в просуванні деяких проєктів

0 222
Навчання на відділенні журналістики – це не лише опанування теоретичної бази, а й постійне застосування її на практиці. Минулого року в медійному підрозділі започаткували нову традицію — наприкінці першого семестру студенти всіх курсів презентують свої творчі роботи перед працедавцями.

Студенти-журналісти завершили навчальний семестр презентацією творчих проєктів перед роботодавцямиНа цьогорічний захід завітали представники медіасфери й державного управління регіону: начальниця управління інформаційної діяльності та стратегічних комунікацій з громадськістю департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Марина Чепа-Марковці, керівниця Ужгородського прес-клубу Ірина Бреза, депутатка Закарпатської обласної ради Наталія Штефуца, заступник начальника відділу інформаційної взаємодії головного управління ДПС у Закарпатській області Микола Барнич, спеціалістка з комунікацій «Internews Ukraine» Ірина Сов’як, ведучий проєкту «Суспільне. Студія» Роман Сов’як, журналістка «TV21 Унгвар» Мирослава Гараздій, голова ГО «Центр Закарпатських розслідувань (Цезар)», журналіст Павло Білецький та очільниця Молодіжної ради при Закарпатській ОВА Вікторія Кенідра.

Валерія Бороховська та Вероніка Товтин
Валерія Бороховська та Вероніка Товтин

Вели презентацію другокурсниці Валерія Бороховська і Вероніка Товтин.

Вітав присутніх декан філологічного факультету Юрій Бідзіля: «Я пишаюся нашими студентами за те, що під час такого короткого семестру вони встигли зробити всі завдання. Роботи, які сьогодні побачите, – це допуск до іспитів з різних дисциплін. Це практика без відриву від навчання. Дякую всім нашим гостям за те, що знайшли час у своєму графіку ц завітали на цей публічний захід».

Завідувач кафедри журналістики Євген Соломін зазначив: «Ті проєкти, що будуть сьогодні представляти наші студенти, — це їх власний погляд на завдання, які ми пропонували. Іноді цей погляд досить цікавий і незвичний. Якщо викладачі сприймають все більш лінійно, то студенти роблять у 3D. Коли перед ними ставлять якесь завдання, вони йдуть і роблять – без зайвих думок і сумнівів. Сьогодні ми подивимося на результати й підтримаємо наших молодих колег!»

Юрій Бідзіля
Юрій Бідзіля
Євген Соломін
Євген Соломін
Крістіна Крицька та Євгенія Павлище
Крістіна Крицька та Євгенія Павлище

Презентація розпочалася з виступу першокурсниць Крістіни Крицької та Євгенії Павлище, які поділилися своїми враженнями від першого семестру навчання. Студентки розповіли про яскраві моменти, виклики й студентське життя, а також поділилися фото- й відеоспогадами.

Серед обов’язкових завдань на І  курсі – і створення власної газети будь-якої тематики. Цьогоріч студенти створили місцеві часописи про Ужгород, студентські газети про гуртожиток і університет, видання про подорожі, їжу, сферу б’юті, графічний дизайн та ін.

Не обійшлося й без вправи «Слово» – імпровізованого виступу в прямому ефірі. Студенти мають розкрити зміст слова, навести приклади й цікаво про нього розповісти. Крістіна Крицька розповідала присутнім про шовінізм, а Ванесса Коряк – про голод.

Відтак присутнім показали відеопредставлення спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю», яке створили студенти ІІ-го курсу.

Студенти-журналісти завершили навчальний семестр презентацією творчих проєктів перед роботодавцями Дар’я Ліхоліт та Анна Петрішка, другокурсниці спеціальності «Міжнародна журналістика», представили радіопрограму «World Wave», а також випуск подкасту «Серед людей», присвячений гендерним стереотипам.

Софія Сливка та Валерія Мельник розповідали про проєкт «Без меж», який був створений у межах дисципліни «Етнічна та гендерна толерантність у медіа». Над проєктом працювали другокурсники-журналісти. У проєкті студенти порушують важливі питання – такі, як інклюзивність, гендерна рівність, етнічна та релігійна толерантність тощо. Ознайомитися з усіма випусками можна на YouTube-каналі «Шалені журналісти».

Валерія Мельник та Софія Скиба
Валерія Мельник та Софія Скиба
Дар’я Максимова та Віталіна Павленко
Дар’я Максимова та Віталіна Павленко

Третьокурсниці Дар’я Максимова й Віталіна Павленко розповіли про здобутки групи на різних дисциплінах. Наприклад, під час «Теорії та практики тележурналістики» студенти навчилися працювати з камерою, виставляти кадр, створювати відеосюжети, монтувати їх та вкладатися у дедлайни, а в межах «SMM: специфіка ведення бренд-акаунтів та lifestyle блогів у соцмережах» працювали із соціальними мережами кафедри.

Нікіта Лісовець та Михайло Коштура
Нікіта Лісовець та Михайло Коштура
Максим Галашко
Максим Галашко

Магістранти Нікіта Лісовець та Михайло Коштура презентували проєкти, що були створені в межах дисципліни «Управління медіапроєктами». Хлопці започаткували власну студію українського дубляжу «MATERIA» й уже встигли продублювати кілька епізодів відомих мультфільмів. Студенти відзначають, що цей проєкт – дещо більше, ніж університетське завдання. Наразі вони шукають ґранти для створення фізичної студії дубляжу в Ужгороді й хочуть продовжувати цю справу, щоб наповнити мережу українським контентом.

Мирослав Лисович створив інтерактивну карту мініскульптурок Ужгорода, що містить детальну інформацію й цікаві факти про кожну. А Катерина Ляшенко працювала над освітнім YouTube-проєктом про успішні українські стартапи.

Завершили музично — третьокурсник Максим Галашко виконав пісню про журналістів під гітару.

Наостанок кожен зі стейкголдерів надав зворотний зв’язок. Роботодавці були приємно вражені роботами студентів, їхньою сміливістю й нестандартним поглядом на завдання, та пропонували свою допомогу у просуванні деяких проєктів.

Анастасія Лабик
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.