В УжНУ відбулася наукова конференція, присвячена концепціям розуміння насильства, його негативним наслідкам і можливій профілактиці
На пленарному засіданні з на темою «Російсько-українська війна: Україна та її сусіди» доповідав завідувач кафедри соціології та соціальної роботи, керівник Центру ветеранського розвитку Федір Шандор.
Очільниця Науково-дослідницького центру вивчення насильства, доцентка кафедри соціології та соціальної роботи Олександра Орос у своєму виступі розкрила питання мікросоціології насильства – динаміки його змін в умовах війни.
Про створення безпечного освітнього середовища в умовах війни говорив начальник сектору організації служби освітньої безпеки головного управління Національної поліції в Закарпатській області Роман Король.
Начальник філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області Віталій Мураль окреслив роль пробації в протидії насильству, зокрема домашньому та в умовах воєнного стану.
На конференції обговорили сучасні тенденції в профілактиці, ідентифікації та подоланні насильства у суспільних відносинах в умовах війни. Зокрема, на секційних засіданнях торкнулися низки важливих питань щодо онлайн насильства, гендерно зумовленого й домашнього насильства, булінгу. Особливу увагу доповідачі звернули на сучасні теоретичні та практичні концепції розуміння насильства, його негативні наслідки та можливості профілактики.