Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Ужгородці вийшли на акцію підтримки московського політв’язня Олега Сенцова

Нині – 20 день голодування українського режисера, політв’язня

0 152
2 червня, на 20 день голодування українського режисера, політв’язня Росії Олега Сенцова, ужгородці зібралися на площі Театральній на акцію підтримки #SaveOlegSentsov. Закарпатці долучилися до загальноукраїнського заходу солідарності на знак протесту проти арештів українців у Росії. Організаторами ужгородського зібрання стали випускники філфаку УжНУ – громадський активіст Володимир Феськов та письменник Андрій Любка.

Акція має на меті звернути увагу світової спільноти напередодні Чемпіонату світу з футболу на злочини Росії, котра арештовує мирних громадян.

За словами Володимира Феськова, відвідувачі Чемпіонату світу, який відбудеться на території нашого північного сусіда-агресора, мають знати, що це країна, яка прагне тримати всіх у відчутті страху. Олег Сенцов сидить через свою політичну позицію, яку підтримує кожен із нас. Путінський режим його свідомо доводить до смерті. Тож в’язню совісті не можна не співпереживати й не сприяти його визволенню.

За словами письменника Андрія Любки, голодування Олега Сенцова – це єдиний вихід із ситуації безвиході, тобто фактичне самогубство, бо Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях. Письменник вважає, що нині суспільство деморалізоване й розсварене, вже майже неможливо, наприклад, зібрати людей на акцію захисту Ужгорода чи які-небудь волонтерські заходи, як під час Майдану й на початку війни, а Сенцов знову нас гуртує.

Марія Чендей-Трещак з чоловіком на акції підтримки Сенцова

Серед людей, які суботнього дня прийшли підтримати Олега Сенцова, була і вчителька української мови, випускниця УжНУ Марія Чендей-Трещак. «Можна багато нарікати на погану владу, низьку зарплату й негідні умови праці у державі, звинувачуючи всіх і вся навколо. У тому, що тебе не поважає і не цінує твоя країна. А можна почати з себе. І не бути байдужим тоді, коли один із твоїх співвітчизників прямо дивиться у вічі смерті з-за ґрат нахабної держави – окупанта його батьківщини. І не взяти участь у акції на його підтримку – для мене означає не тільки проявити злочинну байдужість, а й приректи себе і своїх дітей на оте безправ’я і торжество беззаконня, яке чиниться нині стосовно Олега Сенцова та інших політв’язнів у Росії», – коментує свою позицію пані.

Ольга Томашевська (праворуч)

Випускниця філологічного факультету УжНУ, волонтерка Ольга Томашевська причину, яка спонукала її вийти на площу, пояснює коротко: «Бо він наш. Бо заарештований безпідставно. Бо російські колонії – це концтабори. Бо ГУЛАГ нікуди не подівся».

Як відомо, український режисер Олег Сенцов і кримчанин Олександр Кольченко були затримані представниками російських спецслужб в анексованому Криму у травні 2014 року за надуманими звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у вигаданій терористичній діяльності на території Криму. 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях.

Іванка Когутич

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.