Відновили традиції й пофестивалили: медійники УжНУ наповнили свою «Інформаційну миску» на «Скалці» змістовним дозвіллям
Студенти змагалися в конкурсах на кращу презентацію та назву команди, розпалення багаття на швидкість, приготування страви на вогні, були й спортивні баталії – стрибки з місця, влучання м’яча в ціль, армреслінг
Із вітальним словом виступив декан філологічного факультету професор Юрій Бідзіля: «Радий, що свято відновилося. Це – традиція. Першокурсники долучилися до неї вперше, а магістри вже знають усі тонкощі. Сподіваємося молоді журналісти традиції зберігатимуть і примножуватимуть. Чекаємо від них нових ініціатив. Думаю, сьогодні на «Скалці» поєднається приємне і корисне».
Свої слова-побажання висловив і проректор УжНУ Ігор Король: «Приємно, що незважаючи на обставини, традиції зберігаються. Бачу, студенти навичок не втратили – багаття горять гарно. Це дуже добре. Адже, як кажуть на Закарпатті хлопцям, як розпалиш багаття, така в тебе потім дружина буде☺. Бажаю вам насолодитися цим днем, аби свято не лише поновилося, а заграло новими барвами. І нехай ваша «Інформаційна миска» завжди була повна та смачна».
Слово для привітання мав і в.о. завідувача кафедри журналістики Євген Соломін: «Традиція класна. Примітно, що старші курси дуже швидко зорієнтувалися. І було цікаво спостерігати за першокурсниками в такій ситуації, коли поряд немає батьків і підказок. Однак вони впоралися. Тож бажаю добре відпочити, набратися нових емоцій».
Також на фестиваль завітали заступник голови облдержадміністрації Ігор Шинкарюк та начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Роман Молдавчук. Пан Шинкарюк наголосив: «Фестиваль розкриває творчі здібності майбутніх журналістів у екстремальних умовах. Викладачі й студенти можуть поспілкуватися в неформальній атмосфері під час конкурсів, що сприяє інтеграції колективу. Як ваш друг і колега, радий, що з року в рік стаємо ближчими. Обласна державна адміністрації завжди відкрита до співпраці, адже частина ваших колег уже проходила в нас практику, інші ще прийдуть».
Програма фестивалю була насичена й активна. Змагалися у конкурсах на кращу презентацію та назву команди, розпалення багаття на швидкість, приготування страви на вогні, були й спортивні баталії – стрибки з місця, влучання м’яча в ціль, армреслінг. Мірялися силами між собою три команди: «Пів деци» (1 курс), «Найкраща назва команди» (2–3 курси), «Збірна ветеранів» (4–5 курси).
Відповідальний на організацію заходу, доцент кафедри журналістики Володимир Тарасюк зауважив: «Фестиваль – добра форма дозвілля. Це можливість познайомитися з першачками, додатково налагодити контакти між усіма курсами, особливо в часи карантину. «Інформаційна миска» продумана так, щоб студенти і відпочили, і попрацювали, виявили творчі й спортивні здібності. Бо журналіст, який не має фізичної підготовки, не зможе й матеріал написати. Нехай буде дуже обдарованим, та особливо у журналістських розслідуваннях ця складова конче потрібна. А ще наш фест об’єднує кафедру – викладачів, студентів – дає можливість додатково насолодитися сонцем, природою».
Отож за підсумками всіх турів перемогу здобули першокурсники – «Пів деци». «Збірна ветеранів» посіла друге місце, а третє відповідно «Найкраща назва команди». Переможці отримали солодощі, символічні призи, а головне – відчули наживо незабутні миті студентства.
Упродовж усього фестивалю діяла й традиційна польова пошта. Учасники могли анонімно висловити побажання, зізнання в дружбі, любові, поділитися враженнями від фестивалю й навчання на кафедрі журналістики. До слова, відгуки були позитивними. А це означає, що такі заходи справді потрібні, аби університетський колектив мав додаткову нагоду здружуватися.
Фото авторки, Володимира Тарасюка та Віталія Завадяка