Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Професор УжНУ Роман Офіцинський ушосте відкрив щорічну акцію «Письменник за прилавком»

У короткій розмові науковець-літератор розповів Медіацентру, що цьогоріч презентує читачеві, яке майбутнє шестирічної акції, поділився найближчими творчими планами

0 554
Роман Офіцинський
Ужгородська благодійна акція «Письменник за прилавком» успішно стартувала вже вшосте. Традиційно серія заходів почалася першого зимового дня, традиційно першим у найвідвідуванішій книгарні міста зустрічав читачів Роман Офіцинський – доктор історичних наук, професор УжНУ. Медіацентр завітав до «Кобзаря» й поспілкувався із сьогоднішнім гостем чи то пак – ґаздою книжкової крамниці.
  • Пане Романе, Ви щороку стаєте першим «письменником за прилавком». Розкажіть про свою участь в акції.

– Давати старт заходам саме з такої дати, 1 грудня, вирішили ще 2012 року. Наших літераторів-сучасників чомусь складно залучати саме цього дня. Тоді організатор Федір Шандор і попросив мене розпочинати акцію. До слова, за календарем, сьогодні – день мого ангела. Тож для мене це двічі свято.

Останні десятиліття я виступаю не тільки як науковець, а й як письменник. Щороку можу показати щось нове: художні книги, наукові, публіцистику або й ті, в яких я є упорядником. Наприклад, цього року за сприяння Українського інституту національної пам’яті вийшов «Майдан». За два тижні відбудеться презентація книги – чекаємо на гостей із Києва.

  • Ви намагаєтеся якнайширше представити свій доробок. Які книги цього разу захопили з собою?

– Тут представлені три збірки моїх віршів (я дебютував як поет ще в 1993-го року): «Нашестя ангелів», «Ураган тисячоліть», «Ідеологія повстань». Сподіваюся, що найближчі рік-два видам наступну книгу, бо вже назбиралося трохи :). Видавав і публіцистику, зокрема – кишенькового формату «Сто вражень з Америки». Є й книга про участь в експедиції на бокорах у серпні 2003 року. Узагальнив свої літературознавчі праці, бо виступав і літературним критиком, рецензентом. Мене запрошували в різні видання як політичного аналітика, тому зібрав у двох книгах і ці статті. Також презентую монографію про народні перекази Закарпаття.

Книги Романа Офіцинського

Також анонсую вихід наступного року своєї прозової книжки «Червона лінія, або Університетські бувальщини». У ній буде чимало динамічних сюжетів. Хтось упізнає себе й порадіє, а хтось сприйме із сумом. Але це життя і письменник має показувати його в усій багатоманітності.

  • Де читач може придбати Ваші книги?

– У цій же книгарні. Крім того, намагаюся виставляти свої тексти на персональному сайті. Я розумію, що друковані книги з часом розкуповують, тому майже всі свої доробки публікую онлайн. Наприклад, посібника «Екскурсії Ужгородом» за два місяці продали понад 300 примірників – для Ужгорода це хороший результат. Після того, як буде продано весь тираж, опублікую книгу й на сайті. До речі, досить багато людей читають електронні версії.

  • Що думаєте про розвиток акції за весь її період існування?
Пан Роман спілкується з відвідувачами книгарні

– Те, що вона відбувається вшосте, вже є рекордом. У нас багато разових акцій, однак ця має стабільну історію й, упевнений, буде тривати ще довго. Знаковим є те, що її проводять у легендарній книгарні «Кобзар», яка, до речі, розташована тут із кінця 50-х років минулого століття. На початку «нульових» книгарню трохи зменшили в площі, але колектив зберіг її атмосферу.

Приємно, що акція має великий розголос у соціальних мережах, онлайн-публікаціях, фоторепортажах, на телебаченні. Людей втомили проблеми, вони хочуть позитивних новин, хочуть справжнього. А справжнє – це мистецтво, це література.

  • Що б ви хотіли побажати ужгородцям із нагоди прийдешніх свят?

– Бажаю, щоб усі ужгородці, гості міста й загалом українці зустріли новорічно-різдвяні свята з найкращим настроєм, добрими результатами, з оптимізмом і вірою у прийдешній рік. Нехай у кожного в домі збереться вся родина і всім буде про що поговорити й порадіти за успіхи. Оптимізму нам і всього найкращого! І традиційно – здійснення всіх найпотаємніших мрій, що особливо важливо для молодих людей ;).

Поспілкуватися з письменниками можна буде протягом 1–18 грудня щодня з понеділка до п’ятниці за адресою: пл. Корятовича, 1, книгарня «Кобзар». Стежте за анонсами заходів у соцмережах і в жодному разі не оминіть нагоди подарувати собі святковий настрій!
Антоніна Чундак

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.