Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Закарпатському «кінові» бути?

В облдержадміністрації за круглим столом освітяни міста й представники громадської організації «Закарпатська фільмкомісія» обговорювали питання кіноосвіти в області та розвиток кіноіндустрії в нашому краї

1 407

Закарпатському «кінові» бути?Закарпатському «кінові» бути?

Минулого тижня в приміщенні ОДА відбулася робоча зустріч освітян міста й представників громадської організації «Закарпатська фільмкомісія». Головною темою круглого столу, ініціатором та модератом якого був Олександр Мерявчик, стала кіноосвіта на Закарпатті та розвиток кіноіндустрії в нашому краї.

Голова «Закарпатської фільмкомісії» Олександр Мерявчик, розповів про ГО, котру очолює, проекти, що вже вдалося реалізувати на Закарпатті, наголосив на тому, що на часі є підготовка кінокадрів (звуковиків, освітлювачів, операторів, акторів), а також відзначив, що кіногалузь в Україні нині активно розвивається, свідченням чого є значна кількість фільмів національного виробника, підтримка кіновиробництва з боку держави, адже на кіно на наступний рік виділили мільярд гривень.

 Ігор Король
Ігор Король
Галина Шумицька
Галина Шумицька

Проректор УжНУ Ігор Король зауважив, що УжНУ радо підтримає розвиток кіноосвіти на Закарпатті,  запропонував, як варіант, упровадження окремих дисциплін на споріднених спеціальностях, а в майбутньому, можливо, й відкриття інституту чи факультету.

Деканеса філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька наголосила, що кіноосвіта в нашому краї є дуже актуальною, відзначила, що колектив кафедри журналістики вже має напрацювання в цій сфері, прикладом чого є чотири документальні фільми, зняті викладачами й студентами підрозділу за підтримки й безпосередньої участі Медіацентру вишу, а також зауважила, що філологічний факультет у майбутньому повинен стати базою для навчання майбутніх «кіношників».

Віталій Сержанов, Галина Шумицька, Михайло Рошко та Михайло Повідайчик
Віталій Сержанов, Галина Шумицька, Михайло Рошко та Михайло Повідайчик

Крім пані Шумицької, в обговоренні проблем і перспектив кіноосвіти також узяли участь інші декани УжНУ, зокрема очільник економічного факультету Віталій Сержанов, ФІФ – Михайло Рошко, матфаку – Михайло Повідайчик, які підтримали ініціативу підготовки кадрів для кіновиробництва.

Учасники зібрання вирішили підготувати відповідне звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів, доручити координацію комунікації з напрацювання проектів у сфері кіноосвіти, обміну досвідом, організації майстер-класів, відкритих лекцій, спеціалізованих курсів громадській організації «Закарпатська фільмкомісія», а також надати контактних осіб – представників навчальних закладів для відповідних зустрічей.

Вл. інф.
Фото Юлії Медюх
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.