Викладачі вишів Будапешта, Сегеда, Києва, Львова, Ужгорода й Берегова ознайомилися з науковими досягненнями колег у галузях літератури, мови, історії, фольклористики

Учасники конференції
У мальовничому куточку Угорщини, місті Сегеді, що розкинулося над річкою Тисою, 21–22 вересня відбулася VIII Наукова конференція україністів. Учасниками цього заходу стали доценти кафедри української літератури філологічного факультету УжНУ Евеліна Балла, Марія Козак, Оксана Тиховська та аспірантка Ірина Бура.

На конференції україністів в Угорщині попрацювали й науковці-літератори Ужгородського університетуПід час форуму викладачі-україністи вишів Будапешта, Сегеда, Києва, Львова, Ужгорода й Берегова дістали змогу ознайомитися з науковими досягненнями колег у галузях літератури, мови, історії, фольклористики.

Обмінювалися досвідом у доброзичливій атмосфері – організатори конференції доклали багато зусиль для створення комфортних умов для всіх учасників, зокрема й для гостей з України.

Представники кафедри української літератури

Попри значну віддаленість від нашої країни (зовсім близько від Сегеда – сербський кордон) українська мова й культура загалом тут збережені діаспорою, котра дбає про популяризацію й вивчення свого національного коріння. Зокрема, багато зроблено завдяки наполегливості та яскраво вираженому патріотизму науковців Наталії Шайтош-Запоточної, Мігая Кочіша, Вікторії Штефуци.

Україністика в Сегедському університеті має чимало наукових здобутків, як-от: видання збірників філологічних студій, наукові конференції та симпозіуми, ціла низка продуманих українознавчих дисциплін, які вивчають студенти університету.

Викладачі УжНУ були приємно вражені згуртованістю українців у Сегеді, які мають своє самоврядування, Почесне консульство України (що функціонує завдяки підтримці свідомих меценатів), Товариство української культури області Чонград. Всі ці організації всебічно підтримують наукові й культурні ініціативи кафедри слов’янської філології Сегедського наукового університету.

За інформацією доцента кафедри української літератури Оксани Тиховської