У богемістів філологічного факультету УжНУ невдовзі викладатиме лекторка з Чехії

Добру звістку в рамках робочого візиту приніс Генеральний консул Чеської Республіки Павел Пешек

Цей рік для богемістів філологічного факультету УжНУ можна назвати знаменним, адже запам’ятається він одразу кількома «проривами», що, безумовно, є свідченням успішно взятого старту.

Так, днями філфак мав честь випустити перших бакалаврів спеціалізації «Чеська мова і література». Новоспечені випускники одразу ж дістали можливість продовжити навчання, здобуваючи ОКР «Магістр» на базі Ужгородського університету, адже тут вперше започаткували магістратуру денної та заочної форм для богемістів. До переліку поступу підрозділу можна додати й ще один пункт: з початку нового навчального року на чеському відділенні викладатиме лекторка з Чехії пані Петра Зламана.

Розмова з деканом Галиною Шумицькою

Саме для того, аби обговорити деталі роботи нового викладача в УжНУ, на філологічний факультет у рамках робочого візиту завітав Генеральний консул Чеської Республіки Павел Пешек.

Він мав зустріч із керівництвом університету, філфаку, кафедри словацької філології, де працюватиме чеська лекторка, маючи начальне навантаження. Було обговорено умови роботи, специфіку викладання в українському університеті, матеріально-технічне забезпечення, наявне для роботи нового викладача. До слова, пані Зламана до цього працювала у вищому навчальному закладі Санкт-Петербурга.

Огляд аудиторій філфаку

Розповідає професор Світлана Пахомова

Після обговорення Генконсул разом із проректором Мирославою Лендьел, деканом Галиною Шумицькою, завкафедри словацької філології Світланою Пахомовою пройшовся філфаком, оглянувши приміщення кафедри та аудиторій, де навчаються студенти чеського відділення.

Після приїзду іноземної лекторки виш забезпечить її і житлом, тож відтак пан Пешек вирушив подивитися, які умови мешкання пропонує університет.

Катерина Хижняк