На філфаку вкотре зцілювалися завжди актуальним словом Кобзаря

Традиційно в березневі дні з ініціативи кафедри української літератури на філологічному факультеті Ужгородського університету відзначають Шевченківські дні. Не став винятком і цей рік – 22 березня викладачі, студенти та гості підрозділу вшановували пам’ять великого Кобзаря.

Ініціатором й організатором свята стала заступник декана філфаку, доцент кафедри української літератури Оксана Кузьма. Шевченкознавець розпочала дійство з привітального слова до студентів, викладачів, гостей факультету: «Сьогодні говоримо про Шевченка не тільки як про нашого генія, національного пророка, Кобзаря, а й як про «велику людину з великими серцем», гуманіста, який на сторожі української душі поставив Слово. Шевченко завжди був, є і буде з кожним поколінням українства, але разом із тим він – понад кожною епохою. І наше завдання в ці нелегкі часи – узяти максимум із його повчань, щоб побудувати нову Україну, про яку мріяв поет».

Ведучі свята – студентки українського відділення філфаку Марія Якубишин та Анна Котенко – підтримували в залі атмосферу урочистості, добра та позитиву.

Хор інтелігенції Ужгорода «Кредо» на чолі з керівником і диригентом Ярославом Кирликом запалював у серцях глядачів трепетне ставлення до Шевченкового слова.

Актуально й по-новому звучали слова цьогорічного лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Івана Малковича, відеоролик виступу якого мали змогу побачити учасники свята.

Студентка Ужгородського коледжу культури і мистецтв Адріана Тополюк вражала глядачів надзвичайно талановитим і чутливим прочитанням уривку з поеми «Тарасова ніч».

Вразив і музичний номер другокурсниці українського відділення Марини Лавришенець, яка виконала композицію «Зоре моя вечірняя…».

На свято завітали й учні Ужгородської лінгвістичної гімназії ім. Тараса Шевченка та Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів. Разом зі своєю наставницею, випускницею філфаку УжНУ Ольгою Товт гімназисти підготували цікаву інсценізацію балади «Тополя».

Студентки 2-го курсу українського відділення зачитували уривки з творів митця, закінчили ж виступ «Молитвою» Дмитра Павличка.

Враженнями від святкування поділилася одна з учасниць виступу, студентка другого курсу українського відділення Ольга Мочан: «Як на мене, то свято вдалося на славу! Хоча й на підготовку часу в нас було мало, проте оплесків та усмішок в аудиторії не бракувало. Насамперед ми хотіли показати молодому поколінню, що таку людину, як Тарас Григорович, забувати не можна, маємо пишатися ним! Щорічне святкування Шевченківських днів – чудова традиція, яка об’єднує не тільки студентів і викладачів філфаку, а й усіх охочих торкнутися вічного живого слова Пророка».

Упродовж кількох годин у фойє головного корпусу університету можна було ознайомитися з тематичною виставкою до Шевченківських днів, яку підготували працівники Наукової бібліотеки УжНУ.

Наприкінці акції завідувач кафедри української літератури Валентина Барчан подякувала організаторам свята й всім присутнім, хто долучився до нього, за небайдужість і щиру любов до рідної мови, літератури, культури. Професор підкреслила, що слово Кобзаря завжди актуальне та цілюще, воно дає сили й надію всім, хто його потребує.

Юлія Шипович,
фото, відео Роберта Паппа