Як не потрапити на гачок работоргівців — розповіли напередодні Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми
За статистикою, українців найчастіше вивозять до Німеччини, Іспанії, Польщі, Росії, Чехії, Туреччини та ОАЕ
Кожному хочеться вірити: така біда може статись з ким завгодно — лише не зі мною. Ті, хто потрапив до рук торгівців людьми, мабуть, теж так вважали. Найчастіше постраждалі — молоді люди, вихідці з неблагополучних та малозабезпечених сімей. У прес-центрі Закарпатської ОДА працівники поліції, соцзахисту та ГО «Веста» зібрали журналістів, аби поспілкуватися з приводу цієї проблеми.
Вранці 29 липня на вокзалах Ужгорода провели інформаційну акцію, що мала на меті подати людям інформацію про можливість допомоги у разі, якщо вони стали жертвою работорговців, та ознайомити людей із їхніми правами. Виявляється, ужгородці та гості міста навіть не підозрювали, що існує гаряча лінія (527), на яку можна звертатися зі своєю проблемою, та гарантовані програми підтримки від держави.
Нині на Закарпатті посвідчення та пільги має лише 17 людей, хоча насправді постраждалих у рази більше — люди просто соромляться звертатися по допомогу та бояться розголосу. Проте допомога постраждалим надається конфіденційно.
Держава гарантує надання кваліфікованої психологічної, юридичної та матеріальної допомоги, фізичної реабілітації, сприяння у працевлаштуванні чи зміні професії, надання тимчасового притулку.
Торгівля людьми передбачає не лише сексуальну, а й трудову експлуатацію за кордоном. Щоправда, до трудової експлуатації частіше залучають чоловіків. За статистикою, українців найчастіше вивозять до Німеччини, Іспанії, Польщі, Росії, Чехії, Туреччини та ОАЕ.
Через складну політичну та економічну ситуацію українці все частіше зважуються виїздити на заробітки. Проте варто бути обачним та обережним, щоб не зазнати біди.