Михайло Рошко: «Пишу історію двох кохань, двох його модифікацій – дружби та пристрасті»

У Закарпатській обласній бібліотеці відбулося чергове засідання літературного клубу «Читаємо разом»

0 1 013
27 листопада в Закарпатській обласній бібліотеці відбулося чергове засідання літературного клубу «Читаємо разом». Цього разу гостем став декан факультету іноземної філології УжНУ Михайло Рошко, який презентував свої книги, розповів про те, як «пишуться» його твори, і просто тепло побесідував з присутніми.

Модератором засідання стала Іванка Когутич, магістрантка філологічного факультету Ужгородського університету та журналістка Медіацентру УжНУ. Послухати одного з найоригінальніших лекторів нашого вишу прийшли студенти (адже саме їм добре відомий незвичний підхід пана Рошка до викладання) та друзі гостя, колеги по перу – ужгородські журналісти, письменники Олександр Гаврош та Сергій Федака.

Зустріч почалася з презентації книг, написаних раніше. Пан Рошко захопив із собою й новий твір – поки що в робочому варіанті, схований серед численних «вордівських» сусідів у ноутбуці автора. Розповідав про майбутній роман мало – зберігає інтригу. «Пишу історію двох кохань, двох його модифікацій – дружби та пристрасті. Працюю над романом давно, бо бракує часу. Коли закінчу – не знаю, але в моїй уяві все давно на своїх місцях», – ділиться думками гість. Зачитав і кілька рядків з твору.

Михайло Рошко

Поговорили за чаюванням про погляди письменника на роль національності та мови літератури (вважає, що важливим є не те, як пишеш, а що ти пишеш). Сам починав писати російською, як і більшість ровесників. Коли розмова зайшла про тематику, яка у його творчому доробку є доволі широкою, згадав і про містичний випадок з власного життя. Загалом, у надприродне Михайло Михайлович не вірить, але відбірної фантастики не цурається. Молодим письменникам радить добре продумувати свої твори – написано нині багато, хорошого – мало.

Завершилася зустріч спільною фотосесією.

Антоніна Чундак