Центр зі сталого розвитку УжНУ організував чергову поїздку в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»
Студенти та викладачі ознайомилися з реалізацією мікропроектів у селах на Берегівщині та Мукачівщині
Як порівняти з попереднім роком, охочих навідатися в райони представників УжНУ побільшало. Участь у поїздці взяло близько півсотні студентів, аспірантів та викладачів університету. Найбільш масовим виявилося представництво економічного, хімічного факультетів, а також факультетів суспільних наук та міжнародного бізнесу, політики й менеджменту. Очолювали студентські групи керівники від підрозділів – доценти О. В. Глух (хімічний факультет), Н. І. Варга, В. О. Рюль, Н. В. Марадик (факультет суспільних наук), Г. І. Мелеганич (факультет міжнародної політики, менеджменту та бізнесу) та викладач Ф. А. Гулаткан (географічний факультет).
Студенти та викладачі мали можливість ознайомитися з діяльністю та розвитком двох громад. Спочатку відвідали Гечу на Берегівщині. Зустрілися з активом села. Відтак ознайомилися з результатами впровадження мікропроектів тутешньої громади: інноваційними енергоефективними й енергоощадними заходами – такими, як заміна даху в амбулаторії та облаштування вуличного освітлення із застосуванням ВДЕ (енергії сонця). Ужнівці дізналися про діяльність Проекту МРГ, про історію співпраці з громадами Закарпаття.
Наступна зупинка – село Дерцен Мукачівського району. Там побачили, як реконструювали систему опалення зі встановленням пелетного котла в рамках мікропроекту «Інноваційне енергозбереження в дитсадку». Студентів радо зустріли сільські активісти та представники райдержадміністрації.
Тож під час чергового навчального візиту студенти та викладачі ознайомилися з прикладами успішної співпраці місцевої влади, місцевих громад та бізнесу в Закарпатській області, вивчили шляхи мобілізації населення для вирішення спільних проблем. У ході зустрічі було багато запитань, на які завжди знаходилася відповідь.
Ганни Мелеганич