Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Перші стрільби на полігоні мали курсанти військової кафедри УжНУ

У рамках навчання молодь постійно вправляється й з навчальною зброєю, яка є у розпорядженні підрозділу

0 315

З першим теплом на кафедрі військової підготовки вирішили не гаяти часу й вирушати Ужгородський загальновійськовий полігон, що в Оріховиці. Тут курсанти першого року навчання мали перші заняття зі справжньою зброєю.

П’ять взводів кафедри (піхотинці, спецпризначенці, артилеристи та два взводи психологів), а це майже 100 курсантів, вперше вправлялися з бойовою зброєю.

Почали, звісно, з шикування, а далі розійшлися по позиціях. Кожен мав нагоду повправлятися з АК-74 (автомат Калашникова), РПК-74 (ручний кулемет Калашникова), СВД (снайперська гвинтівка Драгунова) та ПМ (пістолет Макарова).

Дарина Коловська
Дарина Коловська

Дарина Коловська командує взводом психологів і розповідає, що стріляє вже не вперше – до цього дівчина тримала зброю на шкільних заняттях із захисту Вітчизни та в тирі. «На полігоні стріляти цікавіше. Тут усе по-іншому. Емоції були змішаними, спочатку відчувала мандраж, не могла влучити в мішень, а потім опанувала себе й результат вийшов непоганий. Чесно зізнатися, від початку навчання на військовій кафедрі я ще жодного разу не пошкодувала й не засумнівалася у своєму виборі. Тепер мені додалося впевненості, що я там, де треба», – запевняє Дарина.

Юрій Якубець
Юрій Якубець

А от помічник завідувача кафедри з організаційних питань Юрій Якубець на полігоні вже не вперше, однак цього разу досвіду, каже, додалося в рази: «В 11 класі ми стріляли на полігоні в рамках навчання. Але тоді це було радше на інтерес і для галочки. Цього разу ми вийшли на рубежі, викладачі все роз’яснили, показали, що й до чого, а патронів – цілий магазин! Було дуже круто, і коли відстріляв своє, хотілося ще. Я навчаюся на юридичному факультеті і в майбутньому хочу реалізуватися у воєнізованій структурі – можливо, СБУ чи подібній».

Варто зауважити, що у рамках навчання на кафедрі військової підготовки курсанти постійно вправляються з навчальною зброєю, яка є у розпорядженні підрозділу, а тому збирати й розбирати, чистити її для них уже не нове. Крім того, весь час тренують влучність у кафедральному мультимедійному тирі.

Ксенія Шокіна

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.