Соціологи УжНУ допомагали поліції з’ясувати рівень довіри до новоствореної структури

Університет підписав договір про співпрацю з поліцією

13 липня під час спільної прес-конференції працівників поліції та представників кафедри соціології та соціальної роботи факультету суспільних наук УжНУ представили результати соціологічного опитування щодо рівня довіри нашого суспільства до правоохоронних органів.

Дослідження проводили у п’ятьох населених пунктах: Ужгороді й Мукачеві, де вже працює поліція, та у Хусті, Волівці і Дубовому, де діють групи швидкого реагування.

За словами старшого викладача кафедри соціології та соціальної роботи Дмитра Афанасьєва, до поліції закарпатці переважно мають позитивне ставлення. У результатах опитування суттєво переважають відповіді «довіряю» і «цілком довіряю».

Юрій Марценишин

Люди звертають увагу на те, що в Ужгороді та Мукачеві суттєво поліпшився контроль над автошляхами, а на виклики поліціянти реагують оперативно.

Як зізнаються соціологи, люди не завжди розуміють різницю між поліцією і патрульною поліцією, тому бувало, що виникала потреба роз’яснювати. Утім закарпатці легко йшли на контакт – загалом було опитано майже 1000 респондентів.

Начальник управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві Юрій Марценишин висловив сподівання, що наступного року проведуть повторне порівняльне опитування, і запевнив: кредит довіри поліція виправдає.

Мирославі Лендьел вручають подяку

Працівники поліції вручили подяку керівництву УжНУ в особі проректора з науково педагогічної роботи Мирослави Лендьел, соціологам та студентам, котрі проводили дослідження.

Мирослава Олександрівна, своєю чергою, зауважила: «Бажання поліції вивчати думку громадян щодо роботи цієї структури демонструє прагнення бути кращими. Для мене це є свідченням того, що я, як громадянка України, можу бути впевненою у захисті своїх прав».

Університет підписав договір про співпрацю із поліцією. Так, студенти-соціологи тепер матимуть можливість проходити практику в ГУНП та провадити соціологічні дослідження щодо роботи поліції.

Ксенія Шокіна