Студенти-біологи завершили опановувати курс з технології секвенування та генотипування
Завдяки цій дисципліні магістранти здобули знання й практичні навички роботи з найсучаснішими методами аналізу генетичної інформації
Запрошеним лектором курсу був науковець з Оклендського Університету (Oakland University), що в американському штаті Мічиган, колишній випускник УжНУ, нині доктор філософії Вальтер Волфсбергер. Він поділився з молоддю досвідом у галузі аналізу геномних даних. Студенти засвоїли ключові практичні аспекти біоінформатичного аналізу, навчилися досліджувати біологічні послідовності з використанням популярної вебплатформи «Galaxy», проводити порівняння геномів і будувати філогенетичні дерева для вивчення еволюційних зв’язків між видами. Окрему увагу було приділено важливим методам популяційної генетики, як-от аналіз головних компонент (PCA) та генетичної структури популяцій (Admixture/STRUCTURE).
Навчальний курс «Технології секвенування та генотипування» надав студентам не лише теоретичні знання про передові методи (секвенування нового покоління (NGS) та секвенування довгих фрагментів), а й цінні практичні вміння для їхнього застосування. Здобуті компетенції дозволять випускникам ефективно аналізувати геномні дані, що є критично важливим для сучасної біології та біомедичних досліджень.