В Ужгороді відзначили 10-у річницю співпраці між Закарпаттям та чеським краєм Височина

УжНУ на події представляла проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел

5 травня в атріумі Закарпатської ОДА відбулося святкування десятої річниці співпраці між Закарпаттям та краєм Височина. Відзначити дату прийшло керівництво області, партнери з Чехії, представники нашого університету та інших структур.

Відкрили свято українським і чеським гімнами у виконанні Закарпатського народного хору, відтак із вітальними словами до присутніх звернулися голова облради Михайло Рівіс, поважні чеські посадовці, а також керівник облради п’ятого скликання Михайло Кічковський.

Співпраця Закарпаття та чеського краю Височина – яскравий взірець міжрегіонального співробітництва. Один із чеських гостей відзначив, що наші стосунки можуть стати прикладом добрих взаємин для всієї України, адже, якщо регіони нашої країни так само плідно співпрацюватимуть, це стане запорукою для створення об’єднаної сильної держави.

Михайло Рівіс

«Сьогодні на Закарпатті майже нема району, де б ця співпраця не залишила по собі добрий «чеський слід». Вона втілена у більш як 80 новозбудованих, реконструйованих або відремонтованих за фінансової допомоги краю Височина шкіл, дитсадків, лікарень, закладів культури. Цього року їх число ще зросте», – зауважив Михайло Рівіс.

За внесок у розвиток Закарпаття тих, хто доклався до співпраці, нагородили нагрудними знаками й грамотами.

Мирослава Лендьел

Проректор УжНУ із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел також була запрошена на свято, адже й наш університет уже чотири роки співпрацює із Височиною. «У нас є угода з містом Їглавою – ініціативним центром краю Височина, – зокрема у сфері туризму, соціальної роботи; також активна співпраця провадиться між юридичними факультетами нашого та Карлового університету, філологи-богемісти мають неабияку підтримку й можливість мовних практик із носіями мови.

Якраз наступного тижня наші студенти спеціальностей «Соціальна робота» й «Туризм» їдуть до Їглави на стажування. Крім того, маємо надію, невдовзі вдасться налагодити співпрацю й для студентів медичного факультету із чеськими колегами. Також є кілька наукових проектів з цим краєм, і сподіваємося, що це співробітництво лише міцнішатиме», – розповіла пані проректор.

Продовжили святкування культурною програмою з участю юних талантів і художніх колективів Закарпаття під керівництвом заслуженого працівника культури України Наталії Петій-Потапчук.

Ксенія Шокіна