Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Вартість навчання на спеціальностях «Журналістика» і «Реклама та зв’язки з громадськістю» в Ужгороді – серед найнижчих в Україні

Фах журналіста, рекламіста чи піарника в Ужгородському національному університеті можна здобути за 12 тисяч гривень на рік, що майже втричі дешевше, ніж у столиці

0 2 240
Упродовж 22 років в Ужгородському національному університеті готують журналістів, а 4-й рік поспіль – ще й рекламістів та піарників. За цей час відділення журналістики УжНУ довело свою конкурентоспроможність і стало центром підготовки кількох сотень фахівців, які нині формують медійне середовище Закарпаття та й інших регіонів, зокрема столиці.
Практичне заняття студентів-журналістів
Практичне заняття студентів-журналістів

Попри суттєве зростання вартості освітніх послуг в Україні, УжНУ залишається одним із авторитетних центрів підготовки фахівців, де навчання на багатьох спеціальностях коштує дешевше, ніж у більшості вишів. Не винятком є і відділення журналістики. Так, вартість року навчання на освітньо-кваліфікаційному рівні «бакалавр» за спеціальностями «журналістика», «реклама та зв’язки з громадськістю» становить 12 тис. грн для денної форми навчання, і 8,5 тис. грн – для заочної.

Для порівняння, вартість навчання на освітній програмі «бакалавр» на журналістських, рекламних, PR-спеціальностях у КНУ ім. Т. Шевченка минулоріч коливалася від 45 тис. грн для денної форми навчання і від 30 тисяч грн – для заочної. У ЛНУ ім. І. Франка вартість за рік навчання на журналістиці доведеться заплатити від 14 тис. грн на денній формі і від 10 тис. грн – на заочній. У СумДУ вартість освітніх послуг – 16 тис. грн на денній формі навчання; у ДНУ ім. О. Гончара – 15 тис. грн; у ЧНУ ім. Ю. Федьковича – від 14 тис. грн.

Рекламники-піарники презентують власні проекти
Рекламники-піарники презентують власні проекти

Навчання у магістратурі з журналістики в УжНУ триває 1 р. 4 міс. і коштує 14 тис. грн для денної форми навчання й 11 тис. грн – для заочної. В КНУ ім. Т. Шевченка рік навчання на магістратурі коштує від 50 тис. грн для денної форми навчання і від 35 тис. – для заочної. На факультеті журналістики ЛНУ ім. І. Франка вартість навчання в магістратурі становить понад 18 тис. грн – для денної форми навчання і понад 13 тисяч для заочної. А в У ЧНУ ім. Ю. Федьковича – 18 тис. на денній формі навчання і 16 тис. – на заочній. У ДНУ ім. О. Гончара за рік навчання в магістратурі на журналістиці доведеться заплатити 16 тис. грн.

Андрій Куликов проводить тренінг на відділенні журналістики
Андрій Куликов проводить тренінг на відділенні журналістики
На відділенні журналістики щороку проводять творчий конкурс "Есе про все". На фото - журі та учасники
На відділенні журналістики щороку проводять творчий конкурс “Есе про все”. На фото – журі та учасники

Для підготовки до фахового вступного випробування, яке відбудеться в УжНУ 5 липня, викладачі кафедри журналістики підготували навчально-методичний посібник «Магістратура з журналістики», доступний у бібліотеці УжНУ. З навчальними програмами, дисциплінами, які читають на бакалавраті й магістратурі в УжНУ можна ознайомитися на офіційному сайті вишу. До речі, за підсумками дослідження якості журналістської освіти в Україні, здійсненими ГО «Детектор медіа», кафедра журналістики УжНУ посідає 7–8-у позицію за бакалаврською програмою і 8–9-у – за магістерською з-поміж 39 журналістських факультетів/відділень/шкіл в Україні. Згідно з проєктом DESTIN, який нині реалізує кафедра, найближчим часом відбудеться оновлення навчальних програм, їхня модернізація відповідно до європейських стандартів, будуть введені нові дисципліни, ще більше наближені до медіапрактики.

Вартість навчання на спеціальностях «Журналістика» і «Реклама та зв’язки з громадськістю» в Ужгороді – серед найнижчих в УкраїніЯкщо вступник здобув ОКР «бакалавр» не за спеціальністю «журналістика», то він може вступати на магістратуру з журналістики. Для цього потрібно скласти, крім основних, додаткові фахові випробування. Вони тривали 13 до 31 травня, тобто до закінчення реєстрації на тестування. Але Міністерство освіти і науки дозволяє проводити додаткові фахові випробування до 26 липня, якщо вступник вирішить піти на неспоріднену спеціальність вже після того, як пройде тестування.

Відділення журналістики УжНУ має хорошу матеріально-технічну базу, де студенти практикуються – закріплюють знання і здобувають навички. Із січня 1999 р. при відділенні працює редакція студентської газети «Погляд». У 2005 році кафедра журналістики стала учасником Проєкту Європейського союзу/TACIS ВВС «Розвиток медіанавичок – Україна», завдяки якому було дообладнано телерадіоцентр УжНУ. У 2006 році на відділенні запрацював прес-клуб молодого журналіста «Медіа перспективи» і була заснована громадська організація «Медіа перспективи». Хроніку життя медійного підрозділу висвітлює сайт відділення журналістики, а всього університету – інтернет-видання «Медіацентр УжНУ». Обидва ресурси створені працівниками кафедри журналістики та є майданчиками для розвитку професійних навичок студентами відділення журналістики.

Студенти відділення неодноразово стають переможцями всеукраїнських фахових олімпіад
Студенти відділення неодноразово стають переможцями всеукраїнських фахових олімпіад

Загалом упродовж 22 років викладачі кафедри реалізували 5 міжнародних проєктів, стажувалися у США, Швеції, Великобританії. Сьогодні на етапі завершення проєкт «Сприяння етнічній толерантності в Закарпатті шляхом запуску мультимедійної платформи», у межах якого створена медіаплатформа «Media Vista». Також кафедра представляє УжНУ в масштабному проєкті з модернізації журналістської освіти в Україні – «DESTIN. Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism» за програмою Європейського Cоюзу Erasmus+ КА 2.

Вартість навчання на спеціальностях «Журналістика» і «Реклама та зв’язки з громадськістю» в Ужгороді – серед найнижчих в УкраїніДобрий науково-практичний рівень студентів відділення журналістики Ужгородського національного університету, а отже, і належну їх підготовку доводять результати участі студентів-журналістів УжНУ в загальноукраїнських олімпіадах, конференціях, творчих конкурсах та фестивалях.

Більше інформації про умови прийому до УжНУ у 2019 р. – на офіційному сайті у розділі «Абітурієнт».

Шукайте нас у соцмережі Facebook: «Відділення журналістики УжНУ», «Газета УжНУ «ПОГЛЯД»», «Медіацентр УжНУ».

Наталія Толочко
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.