Кафедра міжнародних студій та суспільних комунікацій узяла участь у міжнародній конференції в Словаччині

Кафедра міжнародних студій та суспільних комунікацій факультету історії та міжнародних відносин УжНУ є інституційним експертом реалізації проекту «Інформаційне забезпечення та імплементація інноваційних підходів в транскордонному співробітництві Словаччини і України», який підтримує Норвезький фінансовий механізм та співфінансує уряд Словацької Республіки.

16–17 березня викладачі кафедри взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційне забезпечення сучасного транскордонного співробітництва Словаччини і України», що відбулася в конгрес-центрі Словацької академії наук.

Учасниками вельми представницького форуму, окрім апліканта проекту – Центру суспільних та психологічних наук САН, стали також представники міністерств закордонних справ Норвегії, Чехії, Угорщини, авторитетні експерти із Польщі, Нідерландів, Словаччини та України.

Фаховий гарант проекту, доктор соціологічних наук, завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, Надзвичайний і Повноважний Посол Сергій Устич виголосив доповідь «Через інновації – до ефективного співробітництва». На конференції виступили також члени кафедри професор Ігор Тодоров («Транскордонне співробітництво Словаччини і України в контексті сучасних геополітичних викликів»), директор ННІ Євроінтеграційних досліджень, профeсор Іван Артьомов («Інноваційний потенціал транскордонного співробітництва України з державами В-4 в галузі вищої освіти і науки»), доцент Віталій Андрейко («Роль діяльності єврорегіонів у чесько-словацькому транскордонному співробітництві»), доцент Ю. Мателешко («Оцінка діяльності Баренцової Євро-Арктичної ради в російському інформаційному просторі»), доцент Михайло Шелемба («Ефективність роботи українських контрольно пропускних пунктів на кордоні зі Словаччиною»), ст. викл. Ю. Копинець («Етнополітичні проблеми в країнах ЦПСЄ в кінці ХХ – на початку ХХІ ст. (на прикладі країн «Вишеградської групи»), асистент О. Бенчак («Практичні рекомендації суб’єктам як компонент реалізації проекту транскордонного співробітництва»).

Активну участь у форумі взяли студенти факультету історії та міжнародних відносин – Поліна Феєр, яка підготувала доповідь «Практика діяльності Баренцової Євро-Арктичної Ради», та Наталія Мицяк, що розповіла про «Вивчення досвіду роботи Регіональної ради Баренцового транскордонного співробітництва».

На конференції також виступили науковці Ужгородського університету, експерти проекту – професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Володимир Приходько з доповіддю «Інформаційне забезпечення та імплементація інноваційних підходів у транскордонному співробітництві Словаччини та України» та доцент кафедри економічної теорії Світлана П’ясецька-Устич «Детінізація економічних відносин як чинник ефективності транскордонного співробітництва».

За результатами конференції Словацькою академією наук будуть видані її матеріали.

За інформацією кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій