Вступна кампанія: що в міжнародників, економістів, інженерів, айтівців, математиків
Медіацентр продовжує дізнаватися про ситуацію у відбіркових комісіях підрозділів Ужгородського університету
На 17 липня факультет міжнародних економічних відносин опрацював 205 заяв абітурієнтів. Із них на спеціальність «Міжнародні економічні відносини» подано 106, на «Філологію. Прикладну лінгвістику» – 99. На жаль, трьом охочим вступити на цей факультет було відмовлено через низькі бали ЗНО. Варто відзначити, що, окрім закарпатців, велика частина вступників тут зі Львівської області, декілька заяв є навіть з Кривого Рогу.
На економічному факультеті всього подано 267 заяв на вступ. На спеціальність «Економіка» – 73 охочих, на «Облік та аудит» – 35, «Фінанси та банківську справу» обирає 106 абітурієнтів, «Економіку та підприємництво» – 55. Як зауважують у відбірковій комісії, переважну кількість вступників становлять учорашні закарпатські школярі.
Факультет інформаційних технологій обрало вже 317 абітурієнтів. На спеціальність «Інженерія та програмне забезпечення» – 121 заява, на «Комп’ютерні науки» – 107, «Інформаційні системи та технології» – 69. Що цікаво, одна заява була подана із сусідньої держави – Білорусі.
На інженерно-технічний факультет зареєстровано 192 заяви. На спеціальність «Комп’ютерна інженерія» подано 82 заяви, «Будівництво та цивільну інженерію» – 51, на «Автоматизацію та комп’ютерно-інтегровані технології» – 25 заяв, «Електроніку» – 8, «Прикладну механіку» – 26 заяв. Більшість вступників – закарпатці.
Математичний факультет обробив 91 заяву на вступ. На спеціальність «Математика» всього 8 охочих, «Системний аналіз» хочуть вивчати 23 випускники, «Середня освіта» має 24 заяви, «Прикладна математика» – 33, «Статистика» – 2. Після коледжу продовжити навчання на математичному факультеті проявили бажання 5 абітурієнтів. Представники відбіркової комісії констатують, що наразі тенденція вступу на їхній факультет, як порівняти з минулим роком, дещо знизилася. Як і на більшості факультетів, на математичний хочу вступати переважно закарпатці, хоч є заяви зі Львівської, Вінницької областей, кілька – з Донецької.
«Орієнтовно 6-а частина заяв на факультет має перший пріоритет. Хочемо звернути також увагу вступників на те, що у нас є небюджетні спеціальності, на які не обов’язково мати сертифікат ЗНО з фізики та іноземної мови. Тобто на «Прикладну математику» як третій предмет можна подавати сертифікати з географії або біології, а на «Системний аналіз» – з біології або історії. Але обов’язково мають бути сертифікати з української мови та математики. Тому вступники, які хочуть займатися програмуванням та ІТ-технологіями, можуть вчитися тут за оплату. Також можна вступати на 2-й курс молодшим спеціалістам», – розповідає Ольга Вощепинець.
До слова, досі триває вступна кампанія у Природничо-гуманітарному коледжі. Мама абітурієнтки ПГК Олеся Шелах чекає доньку, поки та складає творче випробування, і розповідає: «Анастасія вступає на «Туризм». Сама обрала цю спеціальність, а ми тільки підтримуємо її. Наполегливо готувалася, повторювала, цілий місяць ходила на курси. Ми дуже хвилюємося, але сподіваємося, що в неї все вийде».
Також, окрім вступу на бакалаврат, триває прийом заяв і в магістратуру. Тішить, що випускники УжНУ і далі продовжують обирати рідний виш. «Я завершила бакалаврат на юридичному факультеті. Тепер подаю документи в магістратуру, бо за 4 роки побачила, який тут хороший викладацький склад і навчально-методична база. Під час вступу не виникає ніяких проблем, адже члени комісії завжди допомагають. Сам Ужгород мені дуже припав до душі, тому думаю над тим, щоб потім залишитися працювати у цьому прекрасному місті», – розповідає Вікторія Продан.