Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Випускниця факультету іноземної філології презентувала книгу про Іловайськ

Ольга Чапля занурила слухачів в історію головного героя, намагаючись паралельно відкрити загалу очі на актуальні проблеми української дійсності

0 360

Ольга Чапля
Ольга Чапля
Доцент кафедри французької філології ЛНУ ім. Івана Франка, випускниця факультету іноземної філології УжНУ Ольга Чапля презентувала свою повість «Соняхи», що доступна і англійською мовою в перекладі Анастасії Середюк. Провідною темою твору стали воєнні дії в Іловайську 2014 року.

Авторка підготувала для студентів і колег невеличку лекцію, під час якої розповіла про ідею написання книги та про працю над нею. Також зачитала деякі уривки з твору, щоб занурити слухачів в історію головного героя й відкрити загалу очі на актуальні проблеми української дійсності. А це втрати, поневіряння цивільного населення, добровольців, військових, що за покликом серця з патріотичних міркувань захищають Батьківщину.

Степан Бобинець
Степан Бобинець

«Задум повісті був для мене очевидним. Звичайний сільський хлопчина потрапляє до Іловайського пекла в серпні 2014 року. Гуркіт снарядів, вибухи «градів» у буквальному розумінні знищували надію на повернення додому. Бойовики вдерлися в населений пункт Щастя, де соняшники тільки розквітали й вітали хлопців, хитаючи голівками. Та війна змінила все. Почорнілі і змарнілі квіти, ніби оплакували тих, хто вже ніколи не повернеться додому…» – розтлумачила назву Ольга Степанівна.

Доцент кафедри французької мови та зарубіжної літератури Степан Бобинець поділився думкою про книгу: «З перших сторінок читання повісті переді мною постав образ справжнього українського лицаря. Таких героїв бракує в наш час. Я не буду вдаватися в детальний аналіз твору, бо кожному треба ознайомитися з ним індивідуально, заглибитися в зміст. Рядки цієї книги є історією, нашою історією».

На завершення презентації та відвертих розповідей пані Ольги, всі охочі могли придбати книжку, взяти автограф та зробити світлину з письменницею.

Тетяна Проданець

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.