П`ятниця, 26.05.17, 17:59 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Студенти військової кафедри щотижня мають заняття з бойовою технікою у військовій частині

Вивчити спорядження військовослужбовців, набути навичок роботи зі зброєю та бойовою технікою можна лише на практиці. Уже місяць студенти кафедри військової підготовки цим і займаються у військовій частині 15-го батальйону 128-ї бригади. На одному з таких занять побували й журналісти Медіацентру.

Під час заняття

Щоп’ятниці курсанти 2-го року навчання вирушають до частини, де на практиці вивчають особливості й тонкощі спеціальностей, що опановують, і, звісно, ознайомлюються з матеріальною базою – озброєнням і військовою технікою.

Цього разу піхота вивчала двигун, бойову частину й озброєння БМП-2 (бойова машина піхоти), якою, власне, зазвичай і пересуваються солдати в умовах воєнних дій і вражають ворога. Артилеристи ознайомлювалися з  мінометом українського виробництва «Молот», що стоїть на озброєнні 15-го бату, на занятті зі стрільби і управління вогнем артилерії, а спецпризначенці мали знайомство з БРДМ (бойова розвідувально-дозорна машина), яка є основною технікою для підрозділу розвідки.

Під час заняття

Старший викладач кафедри Валерій Коблицький пояснює: «Заняття у військовій частині дають можливість курсантам наочно ознайомитися з бойовою технікою. Ми розповідаємо, як машину заправляти, як проводити контрольний огляд, як її заряджати, показуємо порядок запуску, наведення бойових машин тощо. Такі заняття – це реальна бойова підготовка». Під час контрольного опитування курсанти-розвідники мали показати викладачу, що де міститься і як керувати машиною.

Цієї п’ятниці курсанти мали бонусом ще й цікаве заняття з мінно-вибуховими пристроями. Ознайомив слухачів із цією справою сапер, який пройшов бойові дії на Сході. У захваті від його уроку залишилися не лише студенти, а й викладачі. Кажуть, таким досвідом і багажем знань, який має ця людина, володіють одиниці.

Під час заняття

«Це було дуже цікаве заняття, ми змогли не тільки послухати теорію про міни, їх різновиди, але й побачити, навчитися розрізняти і навіть зрозуміти принципи їх дій. Ми ознайомилися і з протипіхотними, і з протитанковими мінами (от, наприклад, з протипіхотних бачили МОН-50 та ПФМ-1). Сапер підкріплював розповідь доречними прикладами із зони АТО, які змусили нас по-іншому дивитися на речі й сприймати все серйозніше», – ділиться курсантка Діана Ситар.

Оскільки кафедра невдовзі відрядить у світ своїх перших випускників, які матимуть звання молодшого лейтенанта запасу, готують їх ретельно: у липні кожен курсант, що претендує на військове звання, складатиме випускний іспит, де буде підтверджувати не лише теоретичні знання, а й навички стрільби та керування військовими автомобілями.

Ксенія Шокіна,

фото автора та Миколи Гомана
Теорія і практика | 06.03.17 | Додав Г_Кришiнець | 242 | 0.0/0
Теги: студенти, кафедра військової підготовки, заняття

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Долучайся!

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [8]Незабаром [15]
Актуально [139]Акції [130]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [145]
Особистість [32]Студгромада [187]
Абітурієнт [77]Зблизька [83]
Наболіле [20]Із ректорату [143]
Не словом, а ділом [153]Компетентно [34]
Несподівано... [13]У ногу з часом [79]
Обмін досвідом [158]Теорія і практика [311]
Наукові форуми [269]Презентації [160]
Екскурсії [109]Дозвілля [200]
Ініціатива [47]Перспективи [37]
Підсумки [36]Спорт [230]
Традиції [186]Зустрічі [205]
Вітаємо! [232]Пам’ятаємо... [81]
Міжнародні контакти [227]Студентська практика [59]
Студмістечко [8]Конкурси [114]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [34]
Громада [1]Річниця [14]
Слава Україні! [8]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [2]Підсумки року [5]
Визнання [2]Експрес-інтерв’ю [3]

Матеріали близьких рубрик