Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Доцент кафедри історії України представляв УжНУ на науковому форумі в Одесі

Василь Міщанин виступив із доповіддю «Цензура як один із засобів становлення тоталітарного режиму (на прикладі Закарпаття 1944–1950 рр.)»

0 752
Доцент кафедри історії України представляв УжНУ на науковому форумі в Одесі
Доцент кафедри історії України представляв УжНУ на науковому форумі в Одесі
З 19 до 22 квітня на базі Одеського національного університету імені І. І. Мечникова тривала робота 5-ї науково-практичної конференції «Феномен тоталітаризму, його прояви та шляхи подолання».

Її робота стала частиною комплексної програми під однойменною назвою, започаткованої в Одеському університеті ще 2012 року, та комплексної міжфакультетської міжкафедральної теми «Дослідження феномену тоталітаризму, його проявів та шляхів подолання». Більш детально з роботою комплексної програми, а також окремими результатами можна ознайомитися на веб-сайті ОНУ.

Доцент кафедри історії України представляв УжНУ на науковому форумі в Одесі

Почали конференцію з презентації проекту «Hubs of History у пошуках примирення історичних пам’ятей». У чотирьох засіданнях: «Феномени тоталітаризму і посттоталітаризму: теоретичні та практичні аспекти»; «Феномен тоталітаризму: історичні аспекти (1920–1930-і); «Феномен тоталітаризму: історичні аспекти (1930–1970-і)»; «Шляхи подолання тоталітарної спадщини» виступили провідні науковці багатьох вищих навчальних закладів, музеїв та бібліотек Одеси, Києва, Харкова. Заочну участь скайпом узяли дослідники з Черкас, Вінниці, Республіки Молдови (Кишинів). Разом із досвідченими науковцями свої перші розвідки представили й студенти старших курсів та магістри.

Формат конференції передбачав обов’язкову презентацію й суворий регламент – виступ до 10 хвилин, обговорення доповідей до 20 хвилин. Ведучі засідань та співведуча всіх секцій, організатор конференції, кандидат філологічних наук Лідія Ковальчук стежили за дотриманням регламенту.

Доцент кафедри історії України представляв УжНУ на науковому форумі в Одесі

Василь Міщанин

Ужгородський університет представляв доцент кафедри історії України Василь Міщанин. Він виступив із доповіддю «Цензура як один із засобів становлення тоталітарного режиму (на прикладі Закарпаття 1944–1950 рр.)». Науковець наголосив на головних моментах становлення органів радянської цензури та на конкретних прикладах продемонстрував її діяльність, спрямовану на перевірку шкільних підручників, облік і аналіз книг, конфіскованих у часи Закарпатської України з приватних бібліотек та бібліотеки Мукачівського монастиря, контроль букіністичних книгарень, «перевірку на ідейну вірність» матеріалів періодичної преси тощо.

Завершальним етапом конференції став круглий стіл «Процес формування політики національної пам’яті в Україні: реальність і перспективи». Учасники й гості форуму також відвідали пам’ятні місця Одеси, пов’язані з історією радянських репресій.

На квітень 2018 року заплановано чергову (6-у) конференцію, приурочену вивченню проблем тоталітаризму.

Вл. інф.
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.